Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
student

Wyróżnienie Honorowe

Mateusz Morawiec

Mateusz Morawiec wystawił poprzez znany internetowy portal aukcyjny swoje bliżej nieokreślone, aczkolwiek koniecznie zgodne z prawem usługi, w celu zbiórki pieniędzy dla chorej koleżanki. Jest jedną z bardzo wielu osób, które pomagają Marzenie, ale dzięki Mateuszowi do tej grupy dołączyła stacja radiowa RMF FM, która go wylicytowała, oferując prowadzenie audycji. Mateusz jest studentem pedagogiki – animacji społeczno-kulturalnej z elementami turystyki na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Interesuje się literaturą, europejską kinematografią oraz tym, o czym mówić w towarzystwie jest wyjątkowo niebezpiecznie – polityką. Mieszka w Krakowie, ale związany jest również z Cieszynem.

Piotr Goc

Piotr Goc – aktywny działacz samorządowy przez cały okres studiów na Uniwersytecie Śląskim. Swoją działalność rozpoczął w roku 2006 jako członek Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Szkoły Zarządzania, po trzech latach przechodząc do Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego na Wydziale Filologicznym, której członkiem jest do teraz. W tak zwanym „międzyczasie” przez trzy lata pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Socjalno-Ekonomicznej Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego i jednocześnie Zastępcy Przewodniczącego Samorządu Studenckiego, będąc odpowiedzialnym za sprawy socjalne studentów oraz finanse na działalność studencką. Następnie, w kadencji 2010-2012, kierował pracami Samorządu Studenckiego jako Przewodniczący. Przez pięć lat zasiadał także w Senacie Uniwersytetu Śląskiego. Obecnie, członek Rady Fundacji Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego „Paideia” oraz członek władz statutowych Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Poza działalnością samorządową można go spotkać w Sosnowcu w budynku na ul. Żytniej jako studenta rosyjskiego języka biznesu. Interesuje się zagadnieniami z dziedziny rachunkowości oraz językami słowiańskimi, ze szczególnym uwzględnieniem języka bułgarskiego.

Ryszard Knapek

Ryszard Knapek zainicjował działania samorządu doktorantów na UŚ i wszelkie prace organizacyjno-administracyjne z tym związane, współtworzył Koło Naukowe Doktorantów, pierwsze i bardzo aktywne koło doktoranckie. Razem z KND organizował kilka projektów naukowych i konferencji, wśród których chyba najbardziej spektakularną była konferencja “Potwory – hybrydy – mutanty. Pogranicza ludzkiej natury”. Poza działalnością na rzecz społeczności doktorantów, wyróżnia się w działalności naukowej, m.in. otrzymując samodzielny grant z Narodowego Centrum Nauki na realizację tematu „Tropy sekularyzacji w prozie dwudziestolecia”. Jest autorem kilkunastu prac naukowych, w tym kilku artykułów w czasopismach punktowanych, redaktorem trzech książek i autorem dużej liczby recenzji i esejów w takich pismach jak artPapier, FA-art, Polityka.pl. Mówi o sobie, że ostatnimi czasy jego największą pasją jest żona. W czasie wolnym lubi jeździć na rowerze i żeglować. A sporty, w których jest na prawdę dobry, to brydż i lotki. Doktorant literaturoznawstwa na Wydziale Filologicznym.
return to top