Doktoranci
Christian Jakob Altmann
Wiola Friedrich
Katarzyna Gielecka-Grzemska
Maciej Klimek
w ramach grantów Narodowego Centrum Kultury. Kierownik i wykonawca projektu „Wojkowickie Laboratorium Rewitalizacji Społecznej” z grantu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Uczestnik innych projektów oraz autor wystąpień konferencyjnych o statusie międzynarodowym i ogólnopolskim. Członek Rady Konsultacyjnej ds. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych przy Zarządzie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego (od 2016). Jego pasje to taniec towarzyski, kryminały, muzyka od Ireny Santor do Korteza itd. oraz saunowanie.
Sonia Kotowicz
Doktorantka III roku chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ. Jako swoje największe osiągnięcie wymienia otrzymanie fotoluminescencyjnych związków organicznych o możliwościach aplikacyjnych w organicznych diodach elektroluminescencyjnych. W swoim dorobku publikacyjnym posiada 16 artykułów naukowych publikowanych w uznanych międzynarodowych czasopismach naukowych. Prezentowała wyniki swoich badań na kilku konferencjach naukowych ogólnopolskich i międzynarodowych. Wśród swoich zainteresowań wymienia projektowanie oraz budowę organicznych ogniw fotowoltaicznych i diod elektroluminescencyjnych, a także historię rodzinnego regionu (zwłaszcza, gdy można poznawać ją podczas wycieczek rowerowych). Gra na gitarze.
Dorota Lipińska
Doktorantka III roku językoznawstwa na Wydziale Filologicznym UŚ. Autorka 18 publikacji naukowych, w tym artykułów w czasopismach oraz rozdziałów w monografiach. Wystąpiła na 5 konferencjach zagranicznych, 13 konferencjach międzynarodowych organizowanych w Polsce oraz 3 ogólnopolskich konferencjach. Współorganizowała takie konferencje jak „LISLAC – Language and Cognition” oraz „Languages and Emotions” w latach 2013-2018. Jest członkiem towarzystw naukowych. Posiada czteroletnie doświadczenie radnej Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca. Jej zainteresowania pozanaukowe to podróże, nurkowanie, łucznictwo i żeglarstwo – posiada patent żeglarza jachtowego.
Agnieszka Loska
Doktorantka IV roku literaturoznawstwa na Wydziale Filologicznym UŚ. Koordynatorka warsztatów studenckich, zorganizowanych przez studentów Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki (2015), pomysłodawczyni, organizatorka i koordynatorka spotkania naukowego dla doktorantów (2017), współorganizatorka (wraz z dr. Adamem Knapikiem) IV Symulacji Konferencji pt. „Wielojęzyczność w Unii Europejskiej” (2015), współorganizatorka Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Poe, Grabiński, Ray, Lovecraft. Współzależności, paralele, przenikanie” (2016), wykładowca podczas warsztatów z języka francuskiego dla licealistów (2014), współorganizatorka Dni Frankofonii (2016), reprezentantka Wydziału Filologicznego m.in. podczas Europejskiego Dnia Języków (2015). Autorka 11 publikacji naukowych, w tym artykułów w czasopismach oraz rozdziałów w monografiach. Przedstawicielka Doktorantów w Wydziałowej Radzie Samorządu Doktorantów Wydziału Filologicznego od roku akademickiego 2015/2016. Wśród swoich pasji wymienia czytanie kryminałów oraz bieganie.
Katarzyna Łuszczyńska
Miłosz Markiewicz
Michał Pielka
Katarzyna Słania
Agnieszka Sowa
Jakub Staroń
Anna Szeremeta
Małgorzata Szymura
Doktorantka I roku fizyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ. Pomysłodawczyni, współorganizatorka i prowadząca zajęcia w ramach projektu „Gotowi do odlotu”, akademia konstruowania modeli latających, skierowanego do dzieci (2017). Pomysłodawczyni i prowadząca Klub Młodego Odkrywcy „Kamerlik” (od 2015) i „Wektorki” (od 2017). Pomysłodawczyni i współorganizatorka wojewódzkiego konkursu „Nowoczesne technologie a energia przyszłości o Puchar Wicestarosty Powiatu Rybnickiego (od 2010). Prowadząca warsztaty podczas Śląskiego Festiwalu Nauki (2017) oraz podczas Święta Liczby PI (2018). Koordynator i wykładowca projektu pt. „Życie z elektrosmogiem” (2017-2018). Współorganizowała konferencję naukowo-dydaktyczną „Nauczanie przez dociekanie i eksperymentowanie, czyli jak działają Kluby Młodych Odkrywców (KMO)” (2018). Otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Jak uczyć o świetle?” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Fizyczne oraz Nagrodę Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na realizację autorskiego projektu badawczego w ramach konkursu „Badacze KMO”. Jej największą pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą, a misją – szerzenie zainteresowania fizyką poprzez obserwacje i wyjaśnianie otaczającego nas świata.
Agnieszka Wójtowicz-Zając
Dawid Zych
Joanna Żur
Powyższe informacje nie obejmują całej działalności danych osób i zostały opublikowane w ramach konkursu JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Dane pochodzą z kwietnia 2018 r.