Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Tomasz Ferenz

Uniwersytet Śląski Młodzieży

Jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego oraz finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie;  I miejsce w Konkursie Wiedzy Historyczno-Geograficznej o USA; II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej; II miejsce w Mikołajkowym Dyktandzie w języku francuskim, organizowanym przez Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej. Działa jako wolontariusz w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności – Muzeum Izba Pamięci KWK Wujek. Jego zainteresowania i pasje to historia, polityka, język i kultura Francji, a ulubione sporty to siatkówka i Formuła 1.

img

Wiktoria Jeżewska

Uniwersytet Śląski Młodzieży

 

Jej największe osiągnięcia to uzyskanie przez trzy lata z rzędu najwyższej średniej w szkole gimnazjalnej. Dostanie się do III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach na profil biologiczno-chemiczny, dwukrotne otrzymanie stypendium „Śląskie – Inwestujemy w Talenty” , pomagające jej rozwijać pasje. Jest wolontariuszem Fundacji Dr Clown – co przekłada się na cotygodniowe wsparcie dzieciom w przedszkolach. Jej działalność społeczna to także wolontariat na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wolontariat na rzecz VI edycji gry miejskiej „Fair Train”, wparcie i realizacja „Pikniku z lokalną kooperatywą”, całoroczna praca wolontariusza w Domu Aniołów Stróżów oraz pomoc w piknikach i zajęciach organizowanych w Szkole Specjalnej Arka Noego w Katowicach. Wśród swoich osiągnięć wymienia również wieloletnie uczestniczenie w Teatrze Ruchu Kinesis i zdobycie w nim I miejsca w Śląskich Konfrontacjach Teatrów Tańca, Ruchu i Pantomimy oraz otrzymanie wyróżnienia w V Festiwalu Małych Form Artystycznych. Zajęła 2 miejsce w międzyszkolnym konkursie piosenki „Kolędowanie po angielsku”, 2 miejsca w Zespole AQQ w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Autorskiej. Dwukrotnie zajęła 1 miejsca w Zespole AQQ w XI i XII Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek Polskich. Zdobyła też 3 miejsca w Zespole AQQ w II Wojewódzkim Festiwalu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Muzyczne Diamenty” oraz drużynowo Mistrzostwa Katowic w Unihokeju Dziewcząt. Jej osiągnięciem jest też zajęcie 1 miejsca w miejskim międzyszkolnym konkursie „Moja gra planszowa, moje reguły” oraz zdobycie drużynowo 3 miejsca w Mistrzostwach Szkół Średnich Katowic w Koszykówce Dziewcząt. Zainteresowania i pasje to biologia, chemia, siatkówka, muzyka, grafika komputerowa.

img

Natalia Mazur

Uniwersytet Śląski Młodzieży

 

Jej największe osiągnięcia z ostatnich 5 lat to dyplom laureatki Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku w zakresie geografii, zorganizowanej przez Bibliotekę Śląską oraz objętej patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (2018), zdobycie Indeksu na pierwszy rok studiów stacjonarnych I stopnia w Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku geografia (2018), ukończenie 2 roku w Szkole Muzycznej II stopnia w Książenicach, klasa fortepianu (2017), wyróżnienie IX Wojewódzkiego Festiwalu Młodych Wirtuozów Ligoton 2017, występ na XII Międzynarodowym Forum Pianistycznym w Sanoku (2017). Była również Finalistką  XVII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Wokalistów (2016), a podczas XV Rejonowego Festiwalu Teatralnego Młodzieży Gimnazjalnej otrzymała Nagrodę za najlepszą kreację aktorską i śpiew (2016). Jej osiągnięcia to także Wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie  Piosenki Hiszpańskojęzycznej (2016), rola Louisy w musicalu „Dźwięki Muzyki w Gliwickim Teatrze Muzycznym” (2015), aktywny udział w Dniu Otwartym budowanego Domu Hospicyjnego w Tychach (2015), II miejsce w Wojewódzkim Festiwalu „Europejskie Kolędowanie” (2014), II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Talentów „Talentiada 2014”, II miejsce w XV Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Talentów im. I. Jeszki w Rybniku (2014), Stypendium Miasta Tychy „Tyskie Orły” (2014), ukończenie z wyróżnieniem Szkoły Muzycznej I stopnia w Tychach, klasa skrzypiec (2013). Jej zainteresowania i pasje to zaawansowana matematyka, fizyka, astronomia, informatyka, programowanie, inżynieria genetyczna, nowoczesne technologie, geografia, historia, analityka biznesowa/matematyczna, podróże, rozwój osobisty, czytanie, muzyka klasyczna (szczególnie kompozycje F. Chopina, Straussa i Czajkowskiego), kompozycja muzyczna, gra na pianinie, wiolonczeli, skrzypcach oraz śpiew estradowy.

img
[myprefix_functional_icons print_icon=”yes”]
return to top