Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Jolanta Ignasiak

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Ukończyła Wydział Techniki UŚ. Jako swoje największe osiągnięcie z ostatniego czasu wymienia Nagrodę JM Rektora WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Nagrodę Publiczności w Konkursie Fotograficznym „Świat widziany oczami pokolenia 50+”, organizowanym przez WSB na przełomie marca i kwietnia w 2018 r.  Uniwersytet Śląski to dla niej wspomnienia z młodości, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, rozwijanie swoich pasji i umiejętności twórczych. Wraz ze swoim tatą, który w tym roku kończy 95 lat, uczestniczy w zajęciach i wykładach na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w oddziale w Sosnowcu. To właśnie ojciec, będąc długoletnim słuchaczem, zainspirował ją do uczestnictwa w UTW. Jej zainteresowania i pasje to fotografia, turystyka górska, praca w ogrodzie i uprawa kwiatów.

img

Włodzimierz Niemiec

Ukończył Technikum Górnicze w Zabrzu. Od wielu lat aktywnie działą w PTTK. W roku 1976 otrzymał legitymację Przewodnika Górskiego i Terenowego.  Realizując swoje pasje przeszedł główne szlaki turystyczne w polskich Beskidach i Sudetach. Przez cały ten czas poznawał historię i zabytki odwiedzanych miejsc. W 2002 roku został słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku – grupa Jastrzębie-Zdrój, należy zatem do najstarszych słuchaczy UTW. Będąc słuchaczem UTW dzielił się wiedzą na temat turystyki i został organizatorem wycieczek w UTW.  Prowadzi grupę turystyczną. Początkowo organizował spacery po Jastrzębiu-Zdroju, które obejmowały miasto i najbliższe okolice. Następnie organizował wyjazdy w różne regiony Polski. W ramach tych wyjazdów słuchacze UTW poznali Szlak Renesansu, Szlak Budownictwa Drewnianego oraz wiele ciekawych miast w naszym regionie i kraju.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki górskie w Pieniny, Bieszczady, Tatry, Sudety i Beskid Śląski. Od początku założenia Koła wyjazdy te cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Pasją Pana Włodzimierza jest turystyka górska, a dużą satysfakcję w życiu daje mu także obserwowanie, jak dorastają jego wnuki.
img

Krystyna Wróbel

Ukończyła Politechnikę Śląską. Największym osiągnięciem, jak sama mówi, jest jej sześcioro wnuków (od 5 miesięcy do 22 lat), którymi się opiekuje i w których życiu uczestniczy oraz duże grono znajomych i przyjaciół, którzy korzystają z jej pomocy. Lubi pomagać drugiemu człowiekowi w potrzebie. Jej pasją są wszelkiego rodzaju quizy, krzyżówki, sudoku. Działa charytatywnie w parafii, zarówno na rzecz dzieci jak i osób starszych. Należy do zespołu charytatywnego Caritas, Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Diecezji Katowickiej. Jest członkinią zespołu śpiewającego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, bierze udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Filharmonię Śląską „Od malucha do seniora”. Brała udział w koncercie „Muzyczna podróż z Vivą” ,organizowanym przez Filharmonię Śląską. Jest miłośniczką sportu, brała udział w Olimpiadzie Sportowej dla seniorów (pchnięcie kulą i strzelectwo).
img
return to top