Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Katarzyna Darowska-Szczepanek

Doktorantka IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. Współorganizator wraz z Katedrą Prawa Samorządu Terytorialnego WPiA UŚ międzynarodowych konferencji naukowych m.in. takich jak: „Źródła prawa w samorządzie terytorialnym”, „Organizacja i funkcjonowanie aglomeracji miejskich” oraz „Pozycja ustrojowa organów jednostek samorządu terytorialnego”. Brała udział w projektach naukowych: „Organizacja i funkcjonowanie samorządu terytorialnego w Polsce i w Niemczech. Analiza prawnoporównawcza” oraz „Nadzór i kontrola nad samorządem terytorialnym w Polsce i Austrii”. Kierowała projektem naukowym na temat: „Budżet partycypacyjny w Polsce”. Autorka artykułów naukowych. Członek Wydziałowej Rady Samorządu Doktorantów od początku roku akademickiego 2018/2019. Otrzymała I nagrodę za pracę magisterską pt.: „Prawne problemy wykorzystania modelu chmury w procesie informatyzacji jednostek samorządu terytorialnego” w XIII edycji Konkursu im. Profesora Michała Kuleszy. Jej życiową pasją jest sportowy taniec towarzyski. Odnosi w nim sukcesy – w ostatnim czasie są to I miejsce w konkursie o Puchar Okręgu Śląskiego 2016 pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Sosnowiec Dance Cup 2016 oraz III miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu (2016).

Inne zainteresowania i pasje: od sportów zespołowych po jazdę na rolkach, narciarstwo czy jogę. Również w kategorii pasji patrzy na swoją pracę na Uniwersytecie. Dzielenie się zdobytą wiedzą podczas prowadzonych zajęć jest czymś co przynosi jej ogromną satysfakcję.

Powyższe informacje nie obejmują całej działalności danej osoby i zostały opublikowane w ramach konkursu JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Dane pochodzą z czerwca 2019 r.

img
[myprefix_functional_icons print_icon=”yes”]
return to top