Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Katarzyna Zioło

Doktorantka III roku kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym. Założycielka doktoranckiego Koła Naukowego Prototyp, opiekun Studenckiego Koła Naukowego Młodych Teatrologów. Zdobyła nagrodę dla Młodego Twórcy Kultury Urzędu Miasta Katowice (2016). Założycielka fundacji Wielki Człowiek. Jest uczestniczką około 20 wystaw, ponad 10 spektakli, wielu pokazów pracy twórczej. Uczyła się u światowej sławy pedagogów, choreografów i tancerzy w Polsce i za granicą. Pracuje jako pedagog tańca, choreograf, tancerka, performerka.  Pasję do tańca, performance i teatru łączy w praktyczny i teoretyczny sposób. Tworzy sztukę, pisze o niej (pisząc recenzje dla czasopism teatralnych i artystycznych) i uczy o niej podczas organizowanych spotkań, warsztatów i podczas zajęć na uczelni. W swojej pracy naukowej (w której zajmuje się szczególnie performance art opartym na technikach choreograficznych) stara się łączyć  doświadczenie artystyczne z zapleczem badawczym zdobytym przez okres studiów. Wystąpiła m.in. w pierwszym na Śląsku filmie tańca „SLAVIC BODY”. Jest autorką wielu publikacji naukowych, np. „Performance, happening, flash mob – teatralne interwencje strategią na partycypowanie przestrzeni miejskiej w sztuce współczesnej”.

Zainteresowania i pasje: performance art, teatr tańca, literatura, sztuka współczesna, film, podróże, joga, narciarstwo, spacery, sport (wszelki), działania na rzecz kultury i sztuki, w tym także działania edukacyjne.

Powyższe informacje nie obejmują całej działalności danej osoby i zostały opublikowane w ramach konkursu JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Dane pochodzą z czerwca 2019 r.

img
[myprefix_functional_icons print_icon=”yes”]
return to top