Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

student

Joanna Sodzawiczny

Studentka I roku edukacji kulturalnej na Wydział Etnologii I Nauk O Edukacji UŚ oraz studiów podyplomowych wiedzy o regionie na Wydziale Filologicznym UŚ. Aktorka i autorka scenariuszy w Teatrze Naumionym oraz  autorka  innych nagradzanych  tekstów  w gwarze śląskiej.  Wraz z Teatrem Naumiony zdobyła wiele nagród i wyróżnień, są to  m.in. Złota Odznaka Honorowa za zasługi dla województwa Śląskiego (2016), I miejsce za spektakl pt. „Odwołany”, projekt w ramach  Katowickiej Rundy Teatralnej (2017), Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na XXXV Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie (2018)  ostatnio zdobywcy    Złotej Maski województwa śląskiego  w kategorii nagroda  specjalna dla Iwony Woźniak wraz z Teatrem  Naumiony  za propagowanie kultury regionalnej w spektaklach i warsztatach  teatralnych (2019). Inicjatorka i organizatorka „Traschchallenge Ornontowice”, akcji  społecznej  w Ornontowicach  której głównym założeniem było wysprzątanie kawałka świata.

Zainteresowania i pasje: książki,  historia i kultura Śląska, historia ogólna,  biografie,  Polska, puzzle i grzybobranie, gry towarzyskie, lokalne opowieści.

Powyższe informacje nie obejmują całej działalności danej osoby i zostały opublikowane w ramach konkursu JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Dane pochodzą z czerwca 2019 r.

img
[myprefix_functional_icons print_icon=”yes”]
return to top