Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
student

Justyna Lipka

Studentka V roku psychologii na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ. W latach 2015-2017 związana była z organizacją Amnesty International, w szczególności z Amnesty International Katowice. Koordynatorka i współorganizatorka m.in. „Maratonu Pisania Listów w Katowicach” (2016), projektów takich jak „Śląsk dla Różnorodności” i „Przełamując milczenie: razem przeciw przemocy seksualnej”. Współprowadziła wiele prelekcji i warsztatów, m.in. „Zrozumieć płeć, kulturę, seksualność”. Od 2017 roku wolontariuszka na Oddziale Dziennym Psychogeriatrycznym w NZOZ MEDICAN w Katowicach, gdzie prowadzi zajęcia w oparciu o psychologiczną pracę z filmem. Odbyła staż w Kinie Kosmos i Filmotece Śląskiej. Członkini Komitetów Organizacyjnych II oraz III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Filmowe Psycho-Tropy”. Autorka projektu naukowego „Uważne i refleksyjne oglądanie filmów fabularnych”, który realizowany jest w ramach programu „Tutoring dla najlepszych studentów Uniwersytetu Śląskiego”. Od 2017 roku wraz z dr Dagną Kocur prowadzi badanie pt. „Samowspółczucie i jego związki z lękiem, samotnością i samooceną u uczniów i studentów”.

Zainteresowania i pasje: film i psychologia. Stara się łączyć te dwie pasje, zajmując się psychologiczną pracą z filmem. Interesuje ją również twórczość Stefana Grabińskiego, Oscara Wilde’a i Edwarda Morgana Forstera. W wolnych chwilach ogląda filmy dokumentalne, zwiedza Kraków oraz miejscowości położone na Dolnym Śląsku.

Powyższe informacje nie obejmują całej działalności danej osoby i zostały opublikowane w ramach konkursu JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Dane pochodzą z czerwca 2019 r.

img
[myprefix_functional_icons print_icon=”yes”]
return to top