Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
student

Akademiki w czasie wakacji

22.06.2021 - 10:12, aktualizacja 22.06.2021 - 12:34
Redakcja: JK

Biuro Studenckich Spraw Socjalnych zawiadamia, że w okresie lipca, sierpnia i września, zamiar pobytu w akademikach Uniwersytetu Śląskiego należy uzgodnić z kierownikiem/administratorem danego akademika  bez potrzeby składania podania.

UWAGA: prawo do zamieszkania w tym okresie przysługuje wyłącznie osobom przestrzegającym Zasad przyznawania miejsc oraz zamieszkiwania w domach studenckich Uniwersytetu Śląskiego. Osoby posiadające zaległości w opłatach za DS proszone są o jak najszybsze uregulowanie należności.

Z uwagi na panującą pandemię korona-wirusa prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa
i higieny w trosce o siebie i innych( mycie rąk, dezynfekcja, maseczka w ogólnodostępnych pomieszczeniach). Wszelkie informacje dotyczące możliwości zakwaterowania( wakacje to też czas remontów i sprzątania akademików) prosimy kierować do pracowników Osiedli Akademickich w Katowicach, Sosnowcu i Cieszynie ( kontakt: Katowice – elzbieta.sonnenfeld@us.edu.pl Sosnowiec – ewa.zwierzchowska@us.edu.pl ; Cieszyn –  oac@us.edu.pl   

 W okresie wakacji w związku z planowanymi remontami istnieje możliwość  zakwaterowania w  następujących domach studenta:

  • Osiedle Akademickie w Sosnowcu – Dom Studenta  nr 3, ul. Sucha 7b i Dom Studenta nr 5, ul. Lwowska 8,
  • Osiedle Akademickie w Katowicach-Ligocie – Dom Studenta nr 1,
  • Osiedle Akademickie w Cieszynie – DS UŚKA, ul. Bielska 66 i DS „DSN”, ul. Niemcewicza 8 – dostępne w miarę posiadanych miejsc.

Ważne: W roku akademickim 2021/2022 w Osiedlu Akademickim w Katowicach-Ligocie liczba miejsc ograniczona z powodu termomodernizacji DS2 i DS7(akademiki zamknięte dla mieszkańców od 30.06.2021 r. do 30.06.2022 r. Mieszkańcy domów studenckich niebędący studentami/ doktorantami UŚ oraz studenci/ doktoranci UŚ , którzy nie będą starali się  o miejsce w nowym roku akademickim 2021/2022 winni wyprowadzić się z DS najpóźniej do 31sierpnia br., każdorazowo uzgadniając ewentualną możliwość pozostania w  akademiku po tym terminie  z administracją DS!!

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia br. obowiązują  stawki wakacyjne (patrz: Tabela opłat wakacyjnych w domach studenckich UŚ). Stawki te przysługują wszystkim studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, doktorantom i słuchaczom studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego, wyjątkowo obowiązują również uczestników dwusemestralnych kursów organizowanych przez SJiKP(patrz: Tabela opłat z VAT)

Życząc miłych wakacji, zachęcamy do odwiedzenia strony (http://student.us.edu.pl), na której na bieżąco będą ukazywać się komunikaty, dotyczące m. in. kwaterowania na nowy rok akademicki, pomocy materialnej, a także aktualnych wiadomości i zmian związanych z covid-19.

Biuro  Studenckich Spraw Socjalnych

return to top