Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

student

Akademiki w czasie wakacji

30.07.2020 - 10:12, aktualizacja 30.07.2020 - 10:12
Redakcja: JK

Biuro Studenckich Spraw Socjalnych zawiadamia, że w okresie lipca, sierpnia i września, zamiar pobytu w akademikach Uniwersytetu Śląskiego należy uzgodnić z kierownikiem/administratorem danego akademika,  bez potrzeby składania podania.

UWAGA: prawo do zamieszkania w tym okresie przysługuje wyłącznie osobom przestrzegającym Zasad przyznawania miejsc oraz zamieszkiwania w domach studenckich Uniwersytetu Śląskiego. Osoby posiadające zaległości w opłatach za DS proszone są o jak najszybsze uregulowanie należności.

Z uwagi na panującą pandemię korona-wirusa prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa
i higieny w trosce o siebie i innych( mycie rąk, dezynfekcja, maseczka w ogólnodostępnych pomieszczeniach). Wszelkie informacje dotyczące możliwości zakwaterowania( wakacje to też czas remontów i sprzątania akademików) prosimy kierować do pracowników Osiedli Akademickich w Katowicach, Sosnowcu i Cieszynie ( kontakt: Katowice, Sosnowiec tomasz.skolucki@us.edu.pl; Cieszyn danuta.mielczarek@us.edu.pl  

 

 W okresie wakacji w związku z planowanymi remontami istnieje możliwość  zakwaterowania w  następujących domach studenta:

 

  • Osiedle Akademickie w Sosnowcu – Dom Studenta  nr 5 ul. Lwowska 8
  • Osiedle Akademickie w Katowicach-Ligocie – Dom Studenta nr 1; Dom Studenta nr 2; Dom Studenta nr 7(remont segment A)
  • Osiedle Akademickie w Cieszynie – DS „DSN” dostępny w miarę posiadanych miejsc.

Ważne: W roku akademickim 2020/2021 w Osiedlach Akademickich w Katowicach-Ligocie, Sosnowcu i Cieszynie liczba miejsc ograniczona. Mieszkańcy domów studenckich niebędący studentami/ doktorantami UŚ oraz studenci/ doktoranci UŚ , którzy nie będą starali się  o miejsce w nowym roku akademickim 2020/2021 winni wyprowadzić się z DS najpóźniej do 31sierpnia br., każdorazowo uzgadniając ewentualną możliwość pozostania w  akademiku po tym terminie  z administracją DS!!

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia br. obowiązują  stawki wakacyjne (patrz: Tabela opłat wakacyjnych w domach studenckich UŚ). Stawki te przysługują wszystkim studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, doktorantom i słuchaczom studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego, wyjątkowo obowiązują również uczestników dwusemestralnych kursów organizowanych przez SJiKP(patrz: Tabela opłat z VAT)

Życząc miłych wakacji, zachęcamy do odwiedzenia strony (http://student.us.edu.pl), na której na bieżąco będą ukazywać się komunikaty, dotyczące m. in. kwaterowania na nowy rok akademicki, pomocy materialnej, a także aktualnych wiadomości i zmian związanych z covid-19.

 

Biuro  Studenckich Spraw Socjalnych

return to top