Akademiki – ważne informacje o odpłatności

29.09.2020 - 13:15, aktualizacja 26.10.2020 - 11:24
Redakcja: MP3

W związku z pojawiającymi się pytaniami w sprawie odpłatności za akademik przypominamy, że zasady zamieszkiwania w domach studenckich określa Załącznik nr 9 Regulaminu świadczeń dla studentów Uniwersytetu Śląskiego, z którym można zapoznać się na stronie https://us.edu.pl/student/wsparcie-i-fundusze/akademiki-2/

W przypadku wyrażenia chęci zamieszkania w domu studenta, przy kwaterowaniu wnosi się opłatę z góry za pierwsze 30 dni, a w następnych miesiącach do końca danego miesiąca. Jeżeli kwaterowanie odbywa się np. w połowie miesiąca, opłata z góry przechodzi na następny miesiąc i w nim dopłacamy tylko za niezapłacone dni. Obowiązek wnoszenia opłaty nie zostanie zniesiony!

Prosimy o nadsyłanie informacji w razie rezygnacji z przyznanego miejsca – p. Maria Gałuszka, Biuro Studenckich Spraw Socjalnych COS, maria.galuszka@us.edu.pl. Informacja ta jest bardzo ważna, ponieważ wiele osób czeka na pozytywną wiadomość o otrzymaniu miejsca na stałe, bez względu na hybrydowy czy zdalny tryb odbywania zajęć.

Na wypadek zainteresowania doraźnym zamieszkaniem zostały utworzone pokoje gościnne. Pula tych miejsc dla każdego osiedla akademickiego (Katowice-Ligota, Sosnowiec, Cieszyn) nie przekracza jednak 50 miejsc i będzie mogła być zwiększona wyłącznie w przypadku rezygnacji studentów i doktorantów z zamieszkania na stałe. Prosimy o rozważenie, czy korzystne będą częste dojazdy i czy nie okaże się, że lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest stałe miejsce w akademiku.

Opłaty za doraźne pobyty w DS od 1.10.2020

Jeszcze raz zwracamy uwagę, że liczba miejsc gościnnych jest w obecnie bardzo ograniczona.