Climathon GZM 2024. Zieleń w mieście

18.10.2024 - 11:19, aktualizacja 18.10.2024 - 11:29
Redakcja: nk

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia już po raz piąty zaprasza studentki i studentów wszystkich kierunków z całej Polski do udziału w konkursie Climathon GZM.

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w dniach 13–14 listopada na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W tym roku tematem przewodnim Climathonu GZM jest Zieleń w mieście.

Climathon to wydarzenie organizowane na licencji organizacji EIT Climate-KIC w różnych miastach na świecie. Jest to 24-godzinny wyścig kreatywności, podczas którego uczestniczki i uczestnicy szukają rozwiązań sprzyjających ochronie klimatu. Podczas metropolitalnego wydarzenia osoby uczestniczące będą poszukiwać sposobów na to, jak w trosce o ochronę klimatu możemy zadbać o zieleń w mieście.

Metropolia od ubiegłego roku postawiła na współpracę z uczelniami i osobami studiującymi. To szansa na aktywizację środowiska akademickiego, w szczególności młodych ludzi, w walce ze zmianami klimatu poprzez angażowanie w ważne obszary życia związane z szeroko pojętą ekologią.

Rejestracja trwa do 5 listopada. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Metropolii GZM

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmiku podsumowującego ubiegłoroczną edycję: Mobilność w mieście. Climathon 2023.

Plakat informacyjny ze zdjęciem budynku i zieleni.