Elektroniczny wniosek o akademik na rok akademicki 2023/2024

24.05.2023 - 15:01, aktualizacja 20.10.2023 - 12:11
Redakcja: JK

Biuro Studenckich Spraw Socjalnych informuje, że wszyscy studenci i doktoranci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będą składać wnioski o miejsce w domach studenckich na nowy rok akademicki 2023/2024 w formie elektronicznej, poprzez indywidualne konta studenta/doktoranta w serwisie USOSweb.

Studenci będą więc mogli złożyć wniosek w dowolnym czasie i miejscu pobytu, wybierając z listy aplikowań pulę swojego wydziału. Uruchomienie aplikowań wydziałowych o miejsce w akademiku w USOSweb planowane jest na drugą połowę czerwca br. Prosimy o nieskładanie wniosków w formie papierowej.

Forma papierowa wniosku o akademik pozostaje w obiegu wyłącznie dla osób spoza UŚ (wniosek nr 7).

Doktoranci oraz studenci posiadający orzeczenie o niepełnosprawności lub ze wskazaniem lekarskim składają wniosek tak samo jak w zeszłym roku akademickim, poprzez swoje konto studenta w USOSweb, wybierając z listy aplikowań „Pulę Rektorską”.

Instrukcja wypełniania i składania wniosków przez studentów znajduje się na głównej stronie serwisu USOSweb.