Medale dla studentów UŚ podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

13.10.2020 - 12:57, aktualizacja 13.10.2020 - 12:57
Redakcja: MS
Na zdjęciu puchar, medal oraz dyplom.

Studenci naszego uniwersytetu wykazali się wspaniałą formą, zdobywając medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu (Lublin, 9–11 października). Uczelnię reprezentowali: Martyna Nowak, Magdalena Wolny, Wiktoria Szlachcic, Paulina Lankocz, Iryna Stoyeva, Eryka Denko, Przemysław Graboń, Wojciech Kochański, Bernard Filek i Sebastian Korus.

Multimedalistką AMP została Martyna Nowak, zdobywając:

• pierwsze miejsce open na dystansie 50 m stylem klasycznym i pierwsze miejsce w kategorii uniwersytety,
  • trzecie miejsce open na dystansie 100 m stylem klasycznym i drugie miejsce w kategorii uniwersytety.

Na dystansie 4×50 m stylem zmiennym drugie miejsce open i pierwsze miejsce w kategorii uniwersytety zajęła sztafeta studentek w składzie: Wiktoria Szlachcic, Martyna Nowak, Magdalena Wolny, Iryna Stoyeva.

Na dystansie 4×50 m stylem dowolnym trzecie miejsce w kategorii uniwerysytety zajęła sztafeta studentów w składzie: Przemysław Graboń, Sebastian Korus, Bernard Filek i Wojciech Kochański.

Klasyfikacja generalna drużynowa wygląda następująco:

• trzecie miejsce studentek z kategorii uniwersytety,
  • siódme miejsce studentek w kategorii open.

Wysoka forma zawodników i zawodniczek pozwoliła im osiągnąć również nowe rekordy życiowe lub zbliżone do rekordowych czasy.