Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Medale w jeździectwie

05.07.2021 - 10:25, aktualizacja 06.07.2021 - 10:40
Redakcja: MP3

27-30 czerwca w Radzionkowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie. W zawodach reprezentowały nas studentki Wydziału Nauk Społecznych Monika Materlik (na koniu Decybel First) i Sonia Schwalbe (Brenda) oraz Monika Respondek z Wydziału Humanistycznego (Conquesto Con Conquest Boy) i Aleksandra Urbaniec z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych ((L.s.canatello). Srebrny medal w konkurencji kombinowanej w klasyfikacji uniwersytetów wywalczyła Monika Materlik, natomiast Aleksandra Urbaniec zajęła III miejsce w skokach przez przeszkody (kategoria amator) w klasyfikacji uniwersytetów. Drużynowo Uniwersytet Śląski zajął V miejsce w typie UNI. W Mistrzostwach, organizowanych przez AZS UŚ we współpracy z Klubem Jeździeckim Lider, wzięło udział 124 zawodników z 39 uczelni. Gratulacje dla naszych dziewczyn!