Międzynarodowa konferencja „Student Engagement – Recognition and Inclusion Tools”

07.04.2021 - 11:38, aktualizacja 07.04.2021 - 11:38
Redakcja: nk

W imieniu międzynarodowego konsorcjum projektowego „European STudent Engagement Project (European STEP)” Uniwersytet Warszawski zaprasza na konferencję „Student Engagement – Recognition and Inclusion Tools”. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do studentów i studentek, pracowników i pracowniczek uczelni oraz organizacji i instytucji zainteresowanych tematyką wspierania i rozwijania różnych form zaangażowania studenckiego.

Podczas wydarzenia poruszone zostaną takie tematy jak:

• Uznawanie zaangażowania studenckiego z perspektywy instytucji szkolnictwa wyższego oraz krajów Unii Europejskiej.
  • Narzędzia i dobre praktyki formalnego uznawania zaangażowania studenckiego oraz wspierania różnych form aktywności pozaakademickiej na europejskich uczelniach.
  • Zaangażowanie studenckie w czasie pandemii.
  • Komunikacja i promocja różnych form zaangażowania studenckiego.
  • Szeroki zakres kompetencji i umiejętności rozwijanych przez studentów i studentki poprzez zaangażowanie w aktywności pozaakademickie.
  • Zaangażowanie studenckie jako narzędzie wzmacniania różnorodności w społeczności akademickiej.

Konferencja odbędzie się 23 kwietnia br. na platformie Zoom. Zgłoszenia udziału można przesyłać do 18 kwietnia (liczba miejsc jest ograniczona).

Wydarzenie prowadzone będzie w języku angielskim.

Szczegółowa agenda oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu. W razie pytań można kontaktować się z koordynatorką wydarzenia Katarzyną Kucharską: km.kucharska@uw.edu.pl