Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej w ramach PhD Tracks – spotkanie informacyjne

10.05.2024 - 12:47, aktualizacja 10.05.2024 - 12:47
Redakcja: nk

Wszystkie zainteresowane osoby zaproszone są na spotkanie informacyjne poświęcone rekrutacji do Szkoły Doktorskiej w Uniwersytecie Śląskim w ramach PhD Tracks – pilotażowego programu rekrutacyjnego, realizowanego przez Uniwersytet Śląski we współpracy z uniwersytetami zrzeszonymi w sojuszu Transform4Europe.

Rekrutacja w ramach PhD Tracks obejmuje projekty z obszaru nauk społecznych, nauk humanistycznych, nauk przyrodniczych oraz nauk ścisłych i technicznych. Celem projektu jest zwiększenie umiędzynarodowienia prowadzonych badań i ułatwienie mobilności pomiędzy uczelniami sojuszu. Osobom, które zostaną przyjęte do Szkoły Doktorskiej w ramach PhD Tracks, będą przysługiwały te same uprawnienia, które przysługują pozostałym osobom przyjętym do Szkoły Doktorskiej, w tym m.in. uprawnienie do pobierania stypendium.

Spotkanie odbędzie się 13 maja o godz. 16.00 w Cafe Operacyjna na parterze budynku spinPlace (ul. Bankowa 5 w Katowicach). Poprowadzą je osoby kształcące się w Szkole Doktorskiej, biorące udział w opracowaniu założeń projektu.