Rekrutacja na wyjazdy studenckie w ramach programu Erasmus+

21.03.2024 - 09:31, aktualizacja 22.03.2024 - 10:39
Redakcja: nk

Trwa rekrutacja na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus+. Serdecznie zachęcamy do aplikowania na wyjazdy w roku akademickim 2024/2025. Wniosek będzie można złożyć przez system USOS w zakładce DLA STUDENTÓW -> WYMIANA STUDENCKA.

W roku akademickim 2024/2025 grant wynosi od 600 do 670 euro miesięcznie, zależnie od kraju, w którym będzie realizowana mobilność. Osoby pobierające stypendium socjalne mogą otrzymać dodatkowe dofinansowanie w wysokości 250 euro miesięcznie.

Głównym kryterium przyznawania wyjazdów będzie średnia ocen. Wymagana jest również znajomość języka wykładowego uczelni przyjmującej.

Nabór na praktyki w ramach programu Erasmus+ trwa cały rok.

Zaplanowane są spotkania informacyjne dotyczące rekrutacji. Terminy spotkań będą podawane na bieżąco na stronie internetowej programu Erasmus+ oraz w mediach społecznościowych Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej informacji dotyczących wymiany studenckiej można znaleźć na stronie erasmus.us.edu.pl.