Rusza wakacyjna Akademia Rozwoju Kariery

23.06.2020 - 11:07, aktualizacja 23.06.2020 - 11:08
Redakcja: MP3

Biuro Karier COS zaprasza studentów i absolwentów Uniwersytetu Ślaskiego do udziału w szkoleniach w ramach wakacyjnej Akademii Rozwoju Kariery. Pierwsze spotkanie, pod hasłem „Zarządzanie usługami IT, zarządzanie projektami”, odbędzie się na platformie internetowej 30 czerwca br. w godz. 10-12.30.

Program wydarzenia:

1. Witamy w IBM GSCD!

Kilka słów o firmie – co robi, gdzie można ją znaleźć i kim są jej ludzie.

1. Zarządzanie usługami IT – co to jest?

Dlaczego jest to potrzebne w organizacji dostarczającej wsparcie i rozwiązania IT? Sesja wprowadza w podstawowe zagadnienia zarządzania usługami IT w organizacjach dostarczających i wspierających technologie sektora IT.

1. Wprowadzenie do zagadnienia Zarządzania Projektami zawiera następujące zagadnienia:
  • Podstawowe i kluczowe zagadnienia Zarządzania Projektami,
  • Typy projektów prowadzonych w IBM GSDC,
  • Zadania i obowiązki Kierownika Projektu.

Organizatorem jest firma IBM GSDC, dostarczająca strategiczne usługi informatyczne, obejmujące pełen zakres zarządzania projektami informatycznymi, rozwiązań sprzętowych, utrzymania serwerów, połączeń sieciowych i wielu innych dziedzin dla globalnych klientów.

Zapisy ruszyły 23 czerwca i odbywają się poprzez formularz aplikacyjny

O zakwalifikowaniu uczestnik zostanie poinformowany mailowo na dzień przed szkoleniem.

Tematyka kolejnych szkoleń będzie obejmować następujące zagadnienia:

• Mainframe, Cloud”
    7 lipca 2020 r. – IBM
    Sesja pokaże budowę i zastosowanie systemów klasy Mainframe i ich wpływ na codzienne wykonywanie czynności. Druga cześć wprowadza w świat podstawowych informacji o budowie i działaniu usług opartych na przetwarzaniu danych w chmurze obliczeniowej.
  • „Wielokulturowość na podstawie firmie IBM, praktyki ITIL w firmie IBM”
    14 lipca 2020 r. – IBM
    Pierwsza sesja odpowie na pytanie na czym polega praca w środowisku wielokulturowym. Druga cześć ma na celu przybliżenie podstawowych wiadomości o ITIL oraz zastosowaniu tych praktyk w IBM.
  • „Rozmowa kwalifikacyjna – praktyczne aspekty, próbna rozmowa kwalifikacyjna z managerami firmy IBM”
    21 lipca 2020 r. – IBM
    Sesja dedykowana praktycznym aspektom rozmów kwalifikacyjnych. Ćwiczenie rozmowy kwalifikacyjnej z managerem IBM.
  • „Sekrety motywacji i osiąganie celów”
    28 lipca 2020 r. – Alexander Mann Solutions
    Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie motywować się do działania i jak wyznaczać cele, by były możliwe do realizacji.
  • „Radzenie sobie ze stresem oraz reagowanie na zmianę”
    4 sierpnia 2020 r. – Alexander Mann Solutions
    Podczas warsztatów zostaną omówione praktyczne porady jak radzić sobie ze stresem w codziennym życiu. Uwaga zostanie również poświęcona tematowi zmian w życiu, które zazwyczaj wywołują rekcję stresową oraz jak odpowiednio należy na nie reagować.
  • „Sztuka autoprezentacji – jak skutecznie przygotować i wygłosić prezentację”
    11 sierpnia 2020 r. – Alexander Mann Solutions
    Podczas warsztatów szczegółowo zostanie omówione jak należy przygotować się do wygłoszenia prezentacji oraz jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu.
  • „Zarządzanie zespołem i praca w grupie”
    18 sierpnia 2020 r. – Alexander Mann Solutions
    Jak skutecznie zarządzać zespołem oraz jak współpracować w grupie, aby osiągnąć cele wszystkich jej członków.
  • „Jak Cię widzą, tak Cię piszą! – czym jest personal branding?”
    25 sierpnia 2020 r. – doradca zawodowy BK
    Szkolenie o znaczeniu budowania własnego wizerunku.
  • „Siła w niedoskonałości”
    1 września 2020 r. – doradca zawodowy BK
    Szkolenie o tym jak doświadczenie i akceptacja otwiera drogę do większego zaangażowania w życiu.
  • „Power of PowerPoint”
    8 września 2020 r. – PwC
    Jak tworzyć prezentacje nowoczesne i perswazyjne.
  • „Kreuj rozwiązania – myśl twórczo!”
    15 września 2020 r. – doradca zawodowy BK
    Spojrzenie z innej strony na rozwiązywanie problemów w życiu zawodowym i prywatnym.

Projekt jest skierowany do studentów i absolwentów Uniwersytetu Śląskiego, którzy pragną rozwinąć swoje umiejętności i, co za tym idzie, chcą zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie, potwierdzające udział w szkoleniu. Zapisy ruszają na tydzień przed każdym szkoleniem i odbywają się poprzez stronę internetową.