Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje wolontariuszy chcących pomagać osobom starszym i z niepełnosprawnościami w ramach prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach programu „Słonecznik”. Wolontariusze poszukiwani są przez cały rok.
Wolontariusze w MOPS mogą pomagać osobom starszym oraz osobom
z niepełnosprawnościami i spędzać z nimi czas wolny. Przy okazji mają możliwość zdobycia nowych doświadczeń oraz rozwoju osobistego.
Dlaczego warto być wolontariuszem?
- możesz zrobić dla innych coś bardzo potrzebnego i ważnego,
- możesz uczynić swoje życie barwniejszym,
- poszerzysz swoje umiejętności i kompetencje oraz pogłębisz umiejętność budowania relacji,
- zdobędziesz doświadczenie zawodowe przydatne przy poruszaniu się na rynku pracy,
- podpiszesz umowę oraz otrzymasz zaświadczenie potwierdzające udział
w wolontariacie, - otrzymasz wsparcie psychologa – koordynatora Programu.
Wolontariusze poszukiwani są przez cały rok. Wolontariusze wykonują swoją pracę dobrowolnie i bezpłatnie w oparciu o umowę, na podstawie której zaangażowanie wolontariusza w pomoc wynosi około 2 godzin w tygodniu.
Osoby zainteresowane wolontariatem prosimy o kontakt z koordynatorami programu: tel. (32) 250 50 16, 572 333 750, e-mail: cps@mops.katowice.pl, adres: Centrum Poradnictwa Specjalistycznego, Metodyki i Strategii, ul. Morcinka 19a, 40-124 Katowice.
Więcej informacji zamieszczono na stronie MOPS Katowice.
