Wypożyczenia krótkoterminowe w CINiB-ie

30.11.2020 - 16:34, aktualizacja 30.11.2020 - 16:35
Redakcja: MS

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka UŚ i UE udostępnia możliwość wypożyczeń krótkoterminowych. To rozwiązanie ma zapewnić dostęp do książek przeznaczonych wcześniej wyłącznie do udostępniania w gmachu biblioteki.

Szczegółowe zasady korzystania z usługi wypożyczeń krótkoterminowych:

1. Publikacje przeznaczone do wypożyczeń krótkoterminowych zamawiane są poprzez katalog Integro (dotyczy to publikacji oznaczonych jako „do korzystania na miejscu” lub „udostępnianie wolny dostęp”, które zwykle nie podlegają wypożyczeniom).
2. Książki mogą wypożyczyć „na noc” lub „na weekend” jedynie osoby posiadające uprawnienia do wypożyczania zbiorów. Usługa nie obejmuje użytkowników o statusie GOŚĆ oraz KAUCJA.
3. Biblioteka zastrzega sobie prawo odmowy wypożyczenia danej publikacji. Nie wypożycza się m.in. czasopism, rozpraw doktorskich, zbiorów specjalnych, dzieł rzadkich i cennych, dzieł wydanych przed 1950 rokiem oraz materiałów w złym stanie zachowania.
4. „Na noc” wypożyczyć można nie więcej niż 3 woluminy, zwrot musi nastąpić do godz. 10:00 dnia następnego, „Na weekend” wypożyczyć można nie więcej niż 5 woluminów; wypożyczenie jest możliwe w piątek, a zwrot musi być dokonany do godz. 10.00 w poniedziałek.
5. W przypadku nieterminowego zwrotu:

• czytelnik zostanie obciążony karą pieniężną w wysokości 10 zł za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia zwrotu jednego woluminu,
  • konto czytelnika zostaje zablokowane na okres 14 dni,
  • czytelnik zostanie pozbawiony możliwości wypożyczeń nocnych i weekendowych, a w przypadku rażących naruszeń zasad może być pozbawiony uprawnień do korzystania z CINiB-y,
  • po otrzymaniu informacji o realizacji zamówienia należy w ciągu 7 dni zgłosić się w czytelni. Z zamówionych książek można także skorzystać na miejscu,
  • przed wypożyczeniem należy pracownikowi w czytelni okazać dokument uprawniający do wypożyczenia,
  • zwrotu książek dokonujemy w całodobowej wrzutni znajdującej się na zewnątrz budynku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej biblioteki