Zajęcia w Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ w semestrze letnim 2023/2024

01.02.2024 - 10:56, aktualizacja 02.02.2024 - 14:27
Redakcja: nk

Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ zaprasza na zajęcia w semestrze letnim 2023/2024. Kurs jest skierowany nie tylko do osób pracujących i studiujących na Uniwersytecie Śląskim – mogą brać w nim udział osoby z całej Polski. Aby zapisać się na kurs, należy być osobą pełnoletnią lub osobą, która ukończyła 16 lat i złożyła zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w kursie.

Zapisy ruszają 1 lutego i potrwają do 18 lutego. Rekrutacja odbywa się wyłącznie poprzez formularz Google – zapisy przez maila czy Facebooka nie będą brane pod uwagę. Zapis do grupy zostanie potwierdzony mailowo, a informacje na temat płatności zostaną przekazane po potwierdzeniu otwarcia się wybranej grupy. Informacje na temat uiszczenia jednorazowej opłaty rekrutacyjnej w wysokości 90 zł zostaną przekazane drogą mailową.

Uwaga! Uczestniczki i uczestnicy proszeni są o regularne sprawdzanie maila po zapisaniu się na kurs, ponieważ opłatę rekrutacyjną należy uiścić do 24 godzin od daty otrzymania maila zwrotnego i odesłanie na adres mailowy CJiKCh potwierdzenia dokonania opłaty. Przesłanie potwierdzenia wpłaty jest warunkiem dopisania do grupy. Jeśli opłata rekrutacyjna zostanie uiszczona po upływie 24 godzin od otrzymania maila o wstępnym zapisie do grupy, a w wybranej grupie limit miejsc zostanie osiągnięty, opłata rekrutacyjna nie zostanie zwrócona, dlatego nie należy wykonywać przelewów po upływie wyznaczonego czasu bez uprzedniej konsultacji mailowej z sekretariatem.

Zajęcia w semestrze letnim zaczynają się 26 lutego br., a kończą 14 czerwca br. Obowiązują dni rektorskie, a także dni ustawowo wolne od zajęć. Informacje na temat organizacji roku akademickiego znajdują się pod linkiem.

Zajęcia trwają 1,5 godziny i odbywają się raz w tygodniu. Zajęcia stacjonarne odbywają się w Katowicach przy ulicy Uniwersyteckiej 14 w sali A.014, a zajęcia zdalne na platformie ZOOM. Link do zajęć zostanie przekazany osobom uczestniczącym drogą mailową po utworzeniu się grupy.

Można zapisywać się do grup na różnych poziomach: od A0 do A3, a także do grupy zaawansowanej. Zajęcia od A0 do A2+ będą prowadzone przez lektorki polsko- i anglojęzyczne. Zajęcia w grupie zaawansowanej będą prowadzone w całości po chińsku.

Minimalna liczba osób w każdej grupie to 12, a maksymalna – 25. Co semestr zalecane jest zapisanie się na poziom wyżej: po A0 na A0+, po A0+ na A1 itd.

Szczegółowe informacje można znaleźć na fanpage’u Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ.

Plan zajęć – semestr letni 2023/2024