Znów można korzystać z czytelni ogólnej i kabin do pracy indywidualnej w CINiB-ie

30.11.2020 - 16:44, aktualizacja 30.11.2020 - 16:44
Redakcja: MS
W centralnej części znajduje się rząd białych stolików, przy każdym stoi jedno białe obrotowe drewniane krzesło. Na każdym stole stoi lampa biurkowa. Po lewej stronie widać kilka rzędów regałów. Całe pomieszczenie to szklana bryła. Widać poza nią jedno z pięter wypożyczalni.

Od 30 listopada ponownie można korzystać z czytelni ogólnej oraz kabin do pracy indywidualnej w CINiB-ie.

Zasady korzystania z czytelni i kabin do pracy indywidualnej:

1. Czytelnia ogólna i kabiny pracy indywidualnej w CINiB-ie są otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, a w soboty w godz. 8.00 – 16.00.
2. Warunkiem korzystania z czytelni oraz kabin jest pozostawienie dyżurującemu bibliotekarzowi dokumentu zarejestrowanego w systemie bibliotecznym (legitymacji studenckiej, pracowniczej lub karty bibliotecznej). Osoby, które nie posiadają konta, zobowiązane są do dokonania zdalnej rejestracji.
3. Z kabin mogą korzystać wyłącznie pracownicy naukowi, doktoranci i studenci UŚ i UE posiadający dokument uprawniający do wypożyczania zbiorów (legitymacja studencka, pracownicza, karta biblioteczna).
4. Z kabiny może korzystać jeden użytkownik dziennie. Wewnątrz kabin nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa. Kabiny są dezynfekowane na zakończenie każdego dnia pracy.
5. Kabiny podlegają rezerwacji przez formularz, telefonicznej (32 786 51 51) lub osobistej.
6. Po zakończeniu pracy w danym dniu, kabinę należy zamknąć, a klucz zwrócić dyżurującemu bibliotekarzowi.
7. Zamówienia na zbiory do korzystania w czytelni i kabinach składa się poprzez katalog Integro.
8. Z książek w czytelni i kabinach można korzystać 7 dni. Na życzenie użytkownika okres ten może zostać wydłużony do 14 dni, jeśli nie ma innych oczekujących.
9. Materiały biblioteczne można zostawić w pomieszczeniu na czas rezerwacji kabiny po zakończeniu pracy w danym dniu. CINiBA nie bierze odpowiedzialności za cenne przedmioty pozostawione w kabinie.
10. Zachęcamy do korzystania z własnego sprzętu komputerowego. Stanowiska komputerowe oddane do dyspozycji przez bibliotekę podlegają dezynfekcji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej biblioteki.

Fot. CINiBA.