Nowy nabór do programu „Student Buddy Support”

27.05.2021 - 11:16 aktualizacja 27.05.2021 - 11:16
Redakcja: MP3
splecione ręce o różnych kolorach skóry

Trwa drugi nabór do programu „Student Buddy Support”. Zapraszamy do współpracy osoby lubiące spotykać się z innymi, ciekawe punktu widzenia drugiego człowieka, cechujące się cierpliwością i empatią. Celem programu jest utworzenie sieci wsparcia studenckiego. W pierwszym etapie uczestnicy przejdą serię szkoleń z zakresu psychologii i prawa, by w drugim etapie w ramach wolontariatu realizowanego w roku akademickim 2021/2022 wspierać innych studentów w formie poradnictwa i informacji, dotyczących specjalnych potrzeb edukacyjnych oraz zdrowia psychicznego. Program „Student Buddy Support” jest elementem projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą”.
Nabór trwa do 31 maja br., zapraszamy do udziału w nim studentów następujących Wydziałów:

• Humanistycznego
  • Nauk Przyrodniczych
  • Nauk Społecznych (tylko ul. Bankowa 11)
  • Nauk Ścisłych i Technicznych
  • Sztuki i Nauk o Edukacji
  • Teologicznego
  • Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego.

Więcej informacji na stronie: duo.us.edu.pl/pl/aktualnosci/nabor-do-programu-student-buddy-support.