Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

search
student

Follow the Science with PhD

04.02.2026 - 08:18, aktualizacja 04.02.2026 - 08:18
Redakcja: es

11 lutego 2026 roku w Forum MedTech w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Follow the Science with PhD. Jest to cykl spotkań, w których osoby ze stopniem doktora pokazują, jak doświadczenia zdobyte w trakcie pracy naukowej mogą być wykorzystywane w różnych rolach – od badań, przez analizę danych, po rozwój terapii i projekty kliniczne. To część cyklu wydarzeń, podczas których doktorzy dzielą się swoją wiedzą i ścieżką kariery – zarówno akademickiej, jak i biznesowej.

Podczas wydarzenia o swoich ścieżkach zawodowych po doktoracie opowiedzą:

  • Aldona Chmielewska, AstraZeneca – „All Roads Lead to Therapy: a One-Person Pharma to Save a Life”.
  • Maciej Rosoł, Politechnika Warszawska – „Lungs, heart and causality – from physiological pathways to my own scientific path”.

To będzie wyjątkowa okazja dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych, aby poznać ciekawe historie, zdobyć praktyczne wskazówki oraz porozmawiać o możliwościach rozwoju w nauce i poza uczelnią.

Forum MedTech to miejsce, w którym naukowcy spotykają się z biznesem i społeczeństwem, aby kształtować nowe perspektywy dla pacjentów i systemu ochrony zdrowia. Tematem przewodnim poruszanym w Forum są technologie w medycynie – prace badawczo-rozwojowe, badania kliniczne, zastosowanie sztucznej inteligencji.

Wydarzenie  Follow the Science with PhD  odbędzie się 11 lutego 2026 roku w Forum MedTech przy ul. Postępu 14 w Warszawie.

Realizowane będzie w języku angielskim.

Link do rejestracji na spotkanie znajdziesz na stronie.

return to top