Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Neuroróżnorodny UŚ. Społeczność dla studentek i studentów UŚ funkcjonujących w autystycznym spektrum

25.10.2024 - 10:59, aktualizacja 25.10.2024 - 11:04
Redakcja: nk

Zapraszamy osoby funkcjonujące w autystycznym spektrum w naszej uniwersyteckiej społeczności do tworzenia wspólnej, bezpiecznej i życzliwej przestrzeni, w której można poszerzać kompetencje społeczne, dzielić się ze społecznością swoimi doświadczeniami i uniwersyteckim „know-how”, aktywnie działać na rzecz neuroróżnorodności, akceptacji i świadomości społecznej, a także tworzyć materiały o charakterze naukowym i popularyzatorskim.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada przez formularz.

Spotkania organizowane będą raz w miesiącu (zwykle w ostatni, nieparzysty czwartek miesiąca) i będą trwać ok. 90 minut. Przewidywany jest stały skład osób.

Cele, terminy, formy oraz dokładny harmonogram zostaną przedstawione na pierwszym spotkaniu 28 listopada o godz. 17.30 w budynku Rektoratu.

Prowadzące:

Agnieszka Lewko – pracowniczka badawczo-dydaktyczna w Instytucie Pedagogiki, pedagożka, trenerka, nauczycielka współorganizująca kształcenie dla osób w ASC. Na co dzień pracuje z osobami funkcjonującymi w autystycznym spektrum, ich rodzinami oraz nauczycielami w działaniach projektowych fundacji działających na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży.

Sabina Pawlik – pracowniczka badawczo-dydaktyczna w Instytucie Pedagogiki, pedagożka specjalna, koordynatorka dostępności na Wydziale Nauk Społecznych. Badawczo zajmuje się m.in. aktywizmem i samorzecznictwem osób z niepełnosprawnościami i z autystycznym spektrum. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie Porozumienia bez Przemocy (NVC) w edukacji.

Złączone dłonie kilku osób.

return to top