Student UŚ finalistą Studenckiego Nobla

12.06.2023 - 10:11 aktualizacja 13.06.2023 - 10:05
Redakcja: nk
logo Studenckiego Nobla

Paweł Urzenitzok, student prawa studiujący w ramach Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych, został finalistą Studenckiego Nobla. Jako jeden z 10 najlepszych studentów w całej Polsce znalazł się wśród finalistów w kategorii nauki społeczne.

O finaliście

Student prawa w ramach Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwent Prawa Amerykańskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnik prestiżowych akademii, takich jak Kolegium Legislacji, Szkoła Przywództwa Pod Żaglami, M&A Academy, Corporate Law Academy, Akademia Liderów Fundacji im. Św. Mikołaja oraz Akademia Liderów Dyplomacji. Za swoją działalność naukową wyróżniony stypendium rektora. Mistrz Polski w Negocjacjach, finalista Mistrzostw Polski Mówców. Przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Śląskiego w kadencji 2022/2023, obecnie przewodniczący komisji rewizyjnej NZS UŚ, koordynator organizacji studenckich w Samorządzie Studenckim Kolegium ISM, członek zarządu Koła Youth CyberScience oraz senator Uniwersytetu Śląskiego. Czynny uczestnik i wolontariusz na międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych o tematyce prawa nowych technologii.

Jako student nauk społecznych – prawa oraz modułów z politologii, przedsiębiorczości oraz komunikacji – z pełnym zaangażowaniem podejmuje się różnorodnych działań społecznych i naukowych. Jego misją jest działanie na rzecz innych oraz dążenie do dobra społecznego poprzez aktywną postawę obywatelską. Organizuje liczne wydarzenia kulturalne i naukowe, które integrują środowisko studenckie i promują naukę.

O konkursie

Studencki Nobel to jedyny taki program stypendialny stworzony przez organizację studencką. Skierowany jest do studentów szkół wyższych z całej Polski, którzy wyróżniają się ambicją, ciężką pracą oraz zaangażowaniem. Niezależne Zrzeszenie Studentów pragnie, by program ułatwiał młodym ludziom rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, a przede wszystkim motywował do podejmowania kolejnych działań.

Więcej informacji na stronie internetowej oraz fanpage’u Studenckiego Nobla.

Paweł Urzenitzok, laureat Studenckiego Nobla, pozujący do zdjęcia z dyplomem na tle tablicy promującej konkurs finaliści Studenckiego Nobla przyjmujący gratulacje i nagrody