Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
student

Wsparcie Młodego Naukowca

Powodem do dumy i siłą Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest potencjał naukowy studentów, dlatego Centrum Obsługi Studentów konsekwentnie rozszerza narzędzia, które mają pomóc młodym naukowcom w rozwoju naukowym, a także planowaniu i zarządzaniu własną ścieżką naukową. 

Z myślą o najzdolniejszych studentach realizujących indywidualne projekty badawcze lub artystyczne na uczelni od 2017 roku realizowany jest program Grantów Rektora Uniwersytetu Śląskiego dla najlepszych studentów. Program grantowy daje możliwość realizowania ambitnych projektów badawczych, współpracy w zespołach naukowych, publikacji wyników badań czy nawiązania kontaktów z międzynarodowym środowiskiem naukowym. Granty realizowane są przy wsparciu wybranego przez studenta opiekuna merytorycznego, którym jest nauczyciel akademicki posiadający co najmniej stopień naukowy doktora.

Do tej pory udało nam się zrealizować dwie edycje konkursu, w których dofinansowaliśmy ponad 100 grantów na kwotę blisko pół miliona złotych. W bieżącym roku akademickim planujemy uruchomienie kolejnej edycji programu. Nowością jest to, że ma być ona finansowana ze środków Samorządu Studenckiego oraz rezerwy rektora. Aktualnie trwają prace nad formułą konkursu oraz harmonogramem, dlatego zachęcamy do śledzenia informacji w mediach społecznościowych  Uniwersytetu Śląskiego oraz na stronie grantyrektora.us.edu.pl

Wraz z nowym rokiem akademickim swoją działalność w Centrum Obsługi Studentów rozpoczęło także Biuro działalności studenckiej, w ramach którego młodzi naukowcy mogą otrzymać wsparcie merytoryczne i administracyjne  przy prowadzeniu inicjatyw i badań naukowych na wszystkich etapach: od momentu pisania wniosku grantowego przez realizację aż do rozliczenia projektu. 

Zachęcamy do śledzenia zakładki „działalność naukowa” na stronie internetowej us.edu.pl/student/dzialalnosc-naukowa, w której można znaleźć szczegółowe informacje na temat aktualnych programów badawczych, konkursów naukowych i innych inicjatyw skierowanych do studentów. 

Wiemy, jak trudne bywają początki, dlatego jeżeli szukasz wsparcia w napisaniu swojego pierwszego projektu bądź pomocy przy wypełnianiu wniosku grantowego, zapraszamy do naszego biura – tam chętnie Ci pomożemy. 

Jesteśmy dumni z każdego najmniejszego sukcesu naszych studentów, dlatego jeśli jest coś, czym chciałbyś się pochwalić, powiedz nam o tym osobiście lub napisz do nas, żebyśmy mogli podzielić się tą informacją na naszej stronie internetowej poświęconej działalności naukowej.

return to top