Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Wydział Nauk Społecznych

#wspieramymaturzystów

22.04.2020 - 13:13 aktualizacja 22.04.2020 - 13:13
Redakcja: mariamichniowska
Tagi: matura, UŚ, wsparcie

W czasie niepewności i zbliżających się matur Uniwersytet Śląski w Katowicach postanowił wesprzeć Maturzystów, którzy w tych nadzwyczajnych okolicznościach mają więcej czasu, by przygotować się do egzaminu dojrzałości. Siedzenie w domu poniekąd działa frustrująco i pomocnym w tym wypadku jest samoorganizacja i działanie. Właśnie w tym celu Uniwersytet Śląski w Katowicach rozpoczyna akcję #wspieramymaturzystów, w ramach której przyszli studenci będą mogli skorzystać z dołączyć do powtórek maturalnych, prowadzonych przez wykładowców uczelni.

W dniach 22–23 kwietnia odbędą się bezpłatne powtórki online z matematyki i języka polskiego. Ponadto na kanale YouTube znajdzie się kilka dodatkowych wykładów.

22 kwietnia będzie dniem powtórek z matematyki, które poprowadzi dr Łukasz Dawidowski. O godzinie 16:30 tematem będą „Pewniaki maturalne: funkcje i dowody”, natomiast o 18:15 „Przykładowy arkusz maturalny: typowe zadania”.

23 kwietnia o 16:30 wykład z języka polskiego poprowadzi dr hab. Magdalena Piekara, prof. UŚ „Matura będzie lżejsza niż metal Geista – pozytywizm w pigułce”. Nieco później, o 18:15 kolejny temat zaprezentuje dr Magdalena Piotrowska-Grot: „Na tropach toposów. Lektura tekstów kultury”.

Dodatkowy wykład z przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie można już znaleźć na kanale Youtube https://youtu.be/t57g1j1UrpY

Szczegóły akcji na stronie: https://us.edu.pl/us-wspiera/#wspieramymaturzystow

27 kwietnia rozpoczną się nocne powtórki maturalne organizowane przez Uniwersytet Śląski Maturzystów. Będzie można skorzystać z wykładów z historii, biologii, chemii.

Więcej informacji: https://maturzysta.us.edu.pl

return to top