Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

#UŚwspiera


Dziś, gdy świat stanął w obliczu globalnego wyzwania, jakim jest pandemia koronawirusa, tworzymy wspólnotę ludzi gotowych jeszcze bardziej dzielić się wiedzą, doświadczeniem i swoją twórczością.

Badacze, dydaktycy, artyści oraz pracownicy wsparcia związani z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach – bez wahania – z entuzjazmem i bezinteresownie odpowiedzieli na zaproszenie włączenia się do akcji #UŚwspiera.

Przygotowaliśmy wspólnie materiały, które mogą nam wszystkim ułatwić odnalezienie się w tej wyjątkowej, niełatwej sytuacji. Nasi eksperci opowiadają, jak radzą sobie z pracą zdalną, czasem wolnym i wyzwaniami, które jeszcze do niedawna nazwalibyśmy zwykłą, szarą codziennością. Podpowiadają, jak lepiej zrozumieć swoje emocje i reakcje. Opracowują zestawy ćwiczeń fizycznych i zabaw urozmaicających czas spędzony z rodziną. Udostępniają swoje artystyczne prace. Przygotowują trasy wirtualnych wycieczek po najbliższej okolicy. Zdradzają, co czytają, oglądają, piszą i czego słuchają w czasach kryzysu. Pomagają zrozumieć, z jakim niewidocznym przeciwnikiem walczymy i wyjaśniają, w jaki sposób sami uczestniczą w tej niełatwej walce, prowadząc badania naukowe.

Oddajemy w Państwa ręce ten niezwykły kawałek naszej uniwersyteckiej rzeczywistości.

Grafika akcji #UŚwspiera

Zapraszamy pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach do udziału w akcji #UŚwspiera

#pomagamyzrozumieć

Naukowcy związani z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach dzielą się wiedzą, pomagają zrozumieć sytuację, która dotknęła nas wszystkich i wyjaśniają, w jaki sposób sami uczestniczą w tej niełatwej walce, prowadząc badania naukowe.

słowo wstępu

Wszystko
arrow arrow

#pracazdalna

Badacze, dydaktycy i pracownicy wsparcia związani z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach podpowiadają, jak radzić sobie z organizacją pracy zdalnej w domu i jak zmierzyć się z nowymi wyzwaniami.

słowo wstępu

#czaswolny

Naukowcy, dydaktycy i artyści z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach opracowują trasy wirtualnych wycieczek po najbliższej okolicy, udostępniają swoje prace artystyczne i radzą, co warto przeczytać, obejrzeć, napisać oraz czego posłuchać w wolnym czasie.

słowo wstępu

Wszystko
arrow arrow

#rodzinawdomu

Pedagodzy i artyści z Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Sztuki i Nauki o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przygotowali materiały i wskazówki, które mogą pomóc zarówno w godzeniu obowiązków zawodowych z zajmowaniem się dziećmi, jak i w spędzaniu czasu z dziećmi poprzez ciekawe, angażujące i rozwijające aktywności.

słowo wstępu

Wszystko
arrow arrow

#aktywnośćfizyczna

Pracownicy Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach opracowali zestawy ćwiczeń fizycznych i zabaw urozmaicających czas spędzony z rodziną oraz pozwalających zadbać o kondycję fizyczną bez wychodzenia z domu.

słowo wstępu

#wspieramyregion

Akcje społeczne podejmowane przez członków wspólnoty akademickiej w czasie pandemii.

słowo wstępu

Wszystko
arrow arrow

#wspieramymaturzystów

Zespół Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów przygotował dla tegorocznych abiturientów e-wykłady z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, konsultacje online oraz materiały dydaktyczne do pobrania.

słowo wstępu

Wszystko
arrow arrow
return to top