Wyniki konkursu:”Koronaświat moje życie w trakcie pandemii”

21.09.2020 - 07:48 aktualizacja 21.09.2020 - 08:20
Redakcja: violettakulik
W sobotę 19 września o godz. 11:00 w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku odbyło się losowanie nagrody głównej  w konkursie: „Koronaświat – moje życie w czasie pandemii”, realizowanym przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, skierowany do dzieci w wieku 7-15 lat. W konkursie wzięło udział 33 szkoły z woj. śląskiego. Bezpłatne wejście całej klasy do Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka wygrała klasa VII a, ze szkoły Podstawowej nr 38 im. Jana III Sobieskiego w Bytomiu.

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkie szkoły biorące udział w konkursie otrzymają od fundatora nagrody – voucher
z rabatem na wejście do wesołego miasteczka w wysokości 20%, do wykorzystania w przyszłym sezonie, który wyślemy pocztą.
Prace napisane przez dzieci utwierdziły nas w przekonaniu, że okres pandemii był ciężki zarówno dla dorosłych i dzieci. Prace o samotności, śmierci, tęsknocie za powrotem do szkoły i normalnością, pisane w formie białego wiersza, eseju, pamiętnika…wzruszały do łez.
Dziękujemy za nadesłane prace i gratulujemy zwycięskiej klasie, życząc owocnej nauki i radości z powrotu do nauczania w murach szkół!