“Satysfakcja z pracy i wydajność pracowników. Relacja (nie)oczekiwana”- dr Mateusz Paliga

07.10.2021 - 08:15 aktualizacja 07.10.2021 - 08:15
Redakcja: violettakulik

Dr Mateusz Paliga z Wydziału Nauk Społecznych opublikował monografię zatytułowaną “Satysfakcja z pracy i wydajność pracowników. Relacja (nie)oczekiwana”.

Jest to publikacja będąca wynikiem badań przeprowadzonych w pracy doktorskiej, która stanowi obszerne opracowanie na temat satysfakcji z pracy i wydajności pracy. W sposób kompleksowy przedstawiono w niej wiodące perspektywy, teorie i modele opisywanych zjawisk, analizowane dotychczas głównie w literaturze zagranicznej. Zaprezentowane badania stanowią próbę odnalezienia relacji łączącej satysfakcję z pracy i wydajność, a uzyskane wyniki rzucają nowe światło na związek, który okazuje się bardziej skomplikowany niż dotychczas zakładano.

Książka jest propozycją dla praktyków zarządzania, w tym menedżerów, liderów zespołów i specjalistów oraz doradców zarządzania zasobami ludzkimi. Stanowi również cenne źródło wiedzy dla studentów psychologii i nauk o zarządzaniu.

Książkę można znaleźć w Wydawnictwie Uniwersytetu Śląskiego: https://wydawnictwo.us.edu.pl/node/24023