IV Dni Arteterapii i Muzykoterapii Katowickiej

19.01.2022 - 08:12 aktualizacja 14.02.2022 - 09:07
Redakcja: violettakulik

Zaproszenie do udziału w IV Dni Arteterapii i Muzykoterapii Katowickiej

W dniach 9 – 12 marca 2022 roku w przestrzeniach Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ottona Sterna w Żorach i Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” odbędzie się cykliczne wydarzenie naukowo-artystyczne, łączące ogólnopolskie środowisko terapeutów.

IV Dni Arteterapii i Muzykoterapii Katowickiej – od pierwszej edycji w 2017 roku – celebrują unikatowe w naszym kraju podejście do kształcenia terapeutów stosujących w swej interwencji sztukę, i sytuują Katowice w gronie prekursorów poszukiwań nowych strategii wsparcia rozwoju oraz namysłu naukowego poświęconego arteterapii, w tym muzykoterapii.

Zespolenie wysiłku naukowego i artystycznego trzech szkół wyższych mających siedzibę w naszym mieście, sprawiło, że pojawiło się ważne miejsce budowania katowickiej szkoły terapii przez sztukę i terapii sztuką, która swym zasięgiem wykracza już poza granice naszego regionu.

W tym roku bowiem udział w polu naukowym wydarzenia potwierdzili:

Prof. Barbara Wheeler;

Prof. dr hab. Anita Stefańska, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań-Kalisz;

Prof. dr hab. Monika Jaworska-Witkowska, Akademia Pomorska, Słupsk;

Prof. Wiesław Karolak, Akademia Sztuk Pięknych, Łódź;

Dr Anna Steliga, Uniwersytet Rzeszowski;

zaś w części artystycznej Grupa Form Dramatycznych Warsztatu Terapii Zajęciowej Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie.

Zapraszamy!

Studenci i nauczyciele akademiccy

Program wydarzenia

Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy. Linki do transmisji online:

dzień 1: https://youtu.be/bq0ynNsneJU
dzień 2: https://youtu.be/w9gz9ihOQlg