Siła przyjaźni – warsztaty z udziałem młodych uchodźców z Ukrainy

08.04.2022 - 13:43 aktualizacja 08.04.2022 - 14:06
Redakcja: violettakulik

Gdy po drodze spotykają nas niezbyt miłe niespodzianki  to siła przyjaźni pomaga przetrwać nam trudne chwile w życiu. Światowy bestseller o sile przyjaźni i dzieleniu się pt: „Za dużo marchewek” Kate Huston był inspiracją do warsztatów, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z Wisły, a także młodzi uchodźcy z Ukrainy.

Podczas warsztatów nasze studentki stworzyły uczestnikom przestrzeń do rozmów o przyjaźni, radzeniu sobie w sytuacjach trudnych i o tym, że radość z dzielenia się z innymi jest ważniejsza niż posiadanie kolejnych rzeczy.
Nie brakowało też uśmiechów, okrzyków radości i dziecięcych zachwytów w działaniu, podczas projektowania i ozdabiania okładki swojej ulubionej książki. Początkowo zadanie stanowiło wyzwanie dla uczestników, którzy po niedługim czasie odkryli radość z szycia, haftowania i naszywania ozdobnych aplikacji.

Ogromne podziękowania dla Pani dr Joanny Godawy, opiekunki kierunku Pedagogika rewalidacyjna za przygotowanie naszych studentek do przeprowadzenia warsztatów oraz Miejskiej Bibliotece im. Jana Śniegonia w Wiśle za udostępnioną przestrzeń.

dziewczynka robi na drutach