Miasta praw człowieka

24.05.2022 - 12:20 aktualizacja 24.05.2022 - 12:21
Redakcja: violettakulik

Co to są prawa człowieka?
Czym jest godność człowieka?
Miasto praw człowieka, do czego służy?

Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziecie w publikacji pt: „Miasta praw człowieka. Inspiracje, dobre praktyki, narzędzia”, która powstała w ramach projektu „Standard minimum praw człowieka w polskim samorządzie”, dzięki współpracy ludzi z pasją i składa się z kilku opracowań.

Opracowanie pt: „Standardy praw człowieka z perspektywy europejskiej i międzynarodowej. ABC praw człowieka” jest autorstwa dr hab. Edyty Widawskiej, prof. UŚ, ekspertki Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, członkini Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, trenerki i edukatorki działań równościowych w Polsce oraz za granicą, która współpracuje z samorządami i organizacjami pozarządowymi. Z powodzeniem łączy pracę w zakresie badań naukowych z praktyką, realizując projekty we współpracy z instytucjami zaangażowanymi we wdrażanie polityk równościowych na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Zachęcamy do lektury: Miasta-Praw-Czlowieka-1.pdf (miastaprawczlowieka.org.pl)

dr ha. Edyta Widawska, prof. UŚ

dr hab. Edyta Widawska, prof. UŚ