Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Społecznych

Wizyta studyjna studentów kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji

28.06.2022 - 11:31 aktualizacja 28.06.2022 - 12:18
Redakcja: violettakulik

Wizyta studyjna to odwiedziny w organizacji, instytucji lub miejscu, które chcemy bliżej poznać, by zrozumieć jego sposób funkcjonowania, ofertę, tajemnicę sukcesu. Nasi studenci kierunku: Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji udali się do Warszawy, aby bliżej poznać funkcjonowanie placówek dyplomatycznych i instytucji międzynarodowych.

Wizytę studyjną rozpoczęli od spotkania z Lucie Stepanyan, pierwszą radczynią i Jean-Luc’iem Schneiderem, attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej w Ambasadzie Francji. Zapoznali się ze strukturą i dyskutowali na temat relacji polsko-francuskich.

Następnym miejscem wizyty był Sejm RP, gdzie studenci uczestniczyli w obradach Sejmu. Spotkali się również z Arturem Kucharskim, sekretarzem Komisji Spraw Zagranicznych.

Studenci zwiedzili również Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz spotkali się z Dyrektorem Markiem Korowajczykiem. Rozmawiali na temat pracy w służbie cywilnej, do której między innymi są przygotowywani studenci kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji.

Warszawa

return to top