Teatr czarnego tła- warsztaty teatralne dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością

28.10.2022 - 10:33 aktualizacja 02.11.2022 - 08:36
Redakcja: violettakulik

Teatr czarnego tła to niezwykła forma sceniczna, w której aktorzy i scena są w kolorze czarnym a widoczne rekwizyty i dekoracje rozświetla światło UV. Dzięki temu, wszystko co pojawia się na scenie wydaje się magiczne. Ta specyficzna forma teatru ośmiela aktora, uczy otwartości i kreatywności, rozwija wyobraźnię, kształtuje umiejętność współpracy i odpowiedzialności za siebie.
Cele terapeutyczne jakie spełnia teatr czarnego tła rozszerzają się na odbiorców, którzy mogą znaleźć tu: barwną rozrywkę, ale też stymulację zmysłów, radość i pogłębioną refleksję nad podejmowaną tematyką.

W dniu 7 grudnia br. studenci naszego wydziału wezmą udział w warsztatach teatralnych dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością, które odbędą się w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu.

czarne tło z reflektorami