20. Objazdowy Festiwal WATCH DOCS

18.11.2022 - 12:18 aktualizacja 22.11.2022 - 08:48
Redakcja: violettakulik

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie poświęcony jest filmom dokumentalnym o prawach człowieka. W coraz większym stopniu pomaga zrozumieć świat wokół nas. Twórcy i bohaterowie festiwalowych filmów to coraz częściej ludzie, z którymi dzielimy nasz sprzeciw wobec ograniczania wolności słowa, ignorowania kryzysu klimatycznego, dyskryminacji osób LGBTQ+ i deptania praw kobiet.

20. Objazdowy Festiwal WATCH DOCS, organizowany na naszej uczelni przez dr hab. Edytę Widawską, prof. UŚ, opiekunkę naukową SKN „Włącznik”, odbędzie się 29 listopada br. w auli J. Pietera (ul. Grażyńskiego 53 w Katowicach).

W trakcie wydarzenia projekcja filmów, a także dwa ciekawe wykłady: ABC praw człowieka” – dr hab. Edyty Widawskiej, prof UŚ oraz Inspiracje dla ekoedukacji dzieci w wieku wczesnoszkolnym” – dr Magdaleny Christ.

Program wydarzenia

Serdecznie zapraszamy!