Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Społecznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Migrantowo Śląskie

12.12.2022 - 07:55 aktualizacja 19.12.2022 - 08:12
Redakcja: violettakulik

Czy wiecie, jaka jest sytuacja uchodźców w województwie śląskim?

Czym jest „Migrantowo Śląskie”?

 

Coraz powszechniejsza staje się świadomość, że współdzielimy miejsca zamieszkania i pracy z osobami pochodzącymi z innych rejonów świata, z odmiennym tłem kulturowym. W ostatnich latach bardzo wzrosła liczba obcokrajowców, którzy są ważnym zasobem województwa śląskiego, wspierając jego potencjał demograficzny, ekonomiczny i kulturowy.

Przez ostatnich kilkanaście miesięcy na zlecenie EUROPE DIRECT Śląskie dr Rafał Cekiera realizował badania nt. sytuacji obcokrajowców w woj. śląskim.
Właśnie ukazał się kompleksowy raport: „Sytuacja obcokrajowców w województwie śląskim – między pandemią a wojną w Ukrainie”, zawierający rezultaty badania.

Więcej informacji na stronie EUROPE DIRECT Śląskie: https://www.europedirect-slaskie.pl/aktualnosci/wpis,app-entity-news-239,501?fbclid=IwAR1kx83SuupECLuZPFkNxjLeuaP39LSA_ybqDDN0Fxfeb_asxoeYszNnu6Q

O raporcie i uzyskanych wynikach informowała ostatnio bardzo obszernie Gazeta Wyborcza: Mieszkańcy Migrantowa Śląskiego doceniają polską służbę zdrowia i życzliwość. Cudzoziemcy przyjechali do nas i już tu zostaną (wyborcza.pl)

dr Rafał Cekiera

return to top