Artykuł dr. hab. Damiana Guzka, prof. UŚ w czasopiśmie „Information, Communication and Society”

18.05.2023 - 11:18 aktualizacja 18.05.2023 - 11:23
Redakcja: violettakulik

Zachęcamy do lektury artykułu When partisan groups get access to the digital society: re-voicing religion in Poland dr. hab. Damiana Guzka, prof. UŚ, w którym autor wyjaśnia w jaki sposób różnorodność religijna staje się problemem dla skrajnie prawicowych liderów opinii w sieci. Ustalenia sugerują potrzebę dogłębnego zrozumienia procesów, w których skrajnie prawicowe ruchy w Polsce kształtują tożsamość poprzez zmianę norm religijnych w często ukrytych praktykach wykluczenia religijnego. W tym celu wykorzystują techniki kontroli języka i narracji, w których kluczową rolę odgrywają celowe powtórzenia.

Artykuł ukazał się na łamach kluczowego dla nauk o komunikacji i mediach czasopisma „Information, Communication and Society”.

dr hab. Damian Guzek, prof. UŚ