E-book „Rymowanki-Masowanki”

11.07.2023 - 07:43 aktualizacja 12.07.2023 - 13:12
Redakcja: violettakulik

Miłość do dziecka można wyrażać wielopoziomowo: poprzez słowa, gesty, wspólną zabawę, spędzanie razem czasu, przytulenie i głaskanie. Prezentujemy e-book „Rymowanki-Masowanki”, który łączy wymienione aktywności, pozwala wyrazić uczucia, wzmacniać relację między dzieckiem i rodzicem lub innym dobrym dorosłym. Jest to zbiór krótkich, zabawnych tekstów opracowanych przez studentki III roku Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej studiów jednolitych magisterskich w ramach przedmiotu „Polisensoryczna analiza tekstu literackiego w edukacji i terapii”. Rymowanki wiążą się z zabawą paluszkową, stymulującą różne kanały sensoryczne.

Słowo w połączeniu z czułym dotykiem wpływa na rozwój komunikacji, zasila sferę emocjonalną dziecka. Towarzyszący temu uśmiech, serdeczność, zabawowość tworzy bliskość i mówi dziecku, że jest ważne i kochane. Tegoroczna edycja e-booka zawiera także kolorowanki zaprojektowane przez Aleksandrę Meduna.

Zapraszamy do czytania, masowania i kolorowania!

Link do wydania: RYMOWANKI-MASOWANKI

Link do ubiegłorocznego wydania: E-BOOK – Zabawy paluszkowe