XXI Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Interdyscyplinarne i międzysektorowe konteksty wspierania, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością

16.02.2024 - 07:41 aktualizacja 16.02.2024 - 10:06
Redakcja: violettakulik

Zapraszamy do wzięcia udziału w XXI Międzynarodowej Konferencji Naukowej na temat Interdyscyplinarne i międzysektorowe konteksty wspierania, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością, która odbędzie się w Wiśle w dniach 25-26 kwietnia 2024 r.

Cele konferencji:
– międzynarodowa wymiana doświadczeń w zakresie zmian w obszarze wspierania rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością;
– określenie oczekiwań społecznych uwzględniających interdyscyplinarność i międzysektorowość kontekstów wspierania, rehabilitacji i edukacji osób
z niepełnosprawnością;
– międzynarodowa integracja środowisk akademickich i innych zajmujących się badaniami naukowymi oraz praktyką w obszarze wspierania, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością.

Obszary dyskusji:
1. Interdyscyplinarność kontekstów wspierania, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością.
2. Międzysektorowość kontekstów wspierania, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością.
3. Teoria i praktyka w obszarze wsparcia i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością.
4. Osoby z niepełnosprawnością w dyskursie społecznym.
5. Przemiany kształcenia pedagogów specjalnych – ich miejsce w przeobrażeniach systemu edukacji i wsparcia społecznego.
6. Badania w obszarze praktyki edukacji, rehabilitacji i socjalizacji osób z niepełnosprawnością oraz ich implikacje teoretyczne.

Szczegółowe informacje i ramowy program konferencji

konferencja aula