„Uwaga. O uwadze słów kilka”- wykład dr hab. Katarzyny Ślebarskiej, prof. UŚ w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

19.02.2024 - 09:09 aktualizacja 11.03.2024 - 10:45
Redakcja: violettakulik

25 marca 2024 r. w Tetarze Korez o godz. 10:00 odbędzie się wydarzenie: „Uwaga. O uwadze słów kilka” w ramach projektu: Nauka jest wszędzie!

Wydarzenie realizowane w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Wydarzenie skierowane dla wszystkich zainteresowanych tematem oraz szkół średnich, w trakcie którego dr hab. Katarzyna Ślebarska, prof. UŚ opowie uczestnikom:

Czy rozwijanie uważności może nam skutecznie pomagać radzić sobie ze stresem, przygnębieniem, depresją czy poczuciem przytłoczenia aktualną sytuacją?

Czy dzięki uwadze konkretna informacja może zostać przez nas zarejestrowana i zapamiętana?

Osoby ze szczególnymi potrzebami biorące udział w wydarzeniach (informacja w zgłoszeniu) mogą liczyć na wsparcie w postaci:

• Tłumaczenia na:
    • PJM (polski język migowy)
    •  SJM (system językowo-migowy)
    • SKOGN (system komunikacji z osobą głuchoniewidomą)
  • Zarezerwowanego miejsca z konkretnymi jakościami
  • Możliwości dostępu do wszystkich pomieszczeń i przestrzeni na wózku
  • Przestrzeni pozbawionych ostrego światła/zapachu
  • Pomieszczenia do wyciszenia.

PLAKAT WYDARZENIA

dr hab. Katarzyna Ślebarska, prof. UŚ