Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Społecznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Prezentacja wyników badań w Stuttgarcie w ramach europejskiego projektu MECOG-CE

12.03.2024 - 11:50 aktualizacja 12.03.2024 - 11:53
Redakcja: violettakulik

W dniach 20-23.02.2024 r. dr hab. Robert Pyka, prof UŚ oraz członkowie kierowanego przez niego zespołu badawczego: dr hab. Krzysztof Bierwiaczonek, prof. UŚ, dr hab. Małgorzata Suchacka, prof. UŚ oraz dr Zuzanna Neuve-Église wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu dot. realizacji projektu MECOG-CE „Strengthening metropolitan cooperation and governance in Central Europe” w Stuttgarcie.
Naukowcy z Instytutu Socjologii uczestniczyli w międzynarodowych warsztatach i dyskusjach, dotyczących wzmacniania kooperacji pomiędzy metropoliami i przedstawili rezultaty swojej rocznej pracy w postaci raportów na temat metropolitalnych systemów zarządzania i zidentyfikowanych w obszarach metropolitalnych najlepszych praktyk i narzędzi współpracy, które spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony partnerów.

Projekt wchodzi w kolejny etap, w którym w specjalnie stworzonych klastrach testowane będą wybrane praktyki. Powstaną także dedykowane im działania pilotażowe.

Spotkanie stanowiło świetną okazję do wzajemnego dzielenia się wiedzą i doświadczeniami, a także czerpania inspiracji i wzmocnienia współpracy między obszarami metropolitalnymi, by bardziej efektywnie stawić czoła czekającym je różnorodnym wyzwaniom – środowiskowym, społecznym i ekonomicznym.

Zachęcamy serdecznie do śledzenia aktualności projektowych i efektów prac na stronie: https://www.interreg-central.eu/projects/mecog-ce/
oraz https://storymaps.arcgis.com/stories/e842492c2c4f46eab77df31a14e92eaf?play=true&speed=medium

oraz profilu na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/mecog%E2%80%93ce/

Członkowie zespołu Instytutu Socjologii UŚ w spotkaniu projektu MECOG-CE w Stuttgarcie

return to top