Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Społecznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Najnowsza monografia autorstwa prof. dr hab. Urszuli Swadźby

26.03.2024 - 12:36 aktualizacja 26.03.2024 - 12:36
Redakcja: violettakulik

Z przyjemnością informujemy o nowej książce pt. „Aktywność zawodowa pokolenia 55+. Polska na tle Czech i Węgier. Analiza porównawcza” autorstwa prof. dr hab. Urszuli Swadźby z naszego wydziału oraz prof. dr. hab. Stanisława Swadźby z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Monografia jest interdyscyplinarnym studium z ekonomii i socjologii, opartym na materiałach zastanych oraz badaniach własnych. Analiza została przeprowadzona na podstawie badań w ramach międzynarodowego projektu „Social and cultural mechanisms of in- and exclusion: A comparative perspective. Life and work strategies of the generation 55 to 65: Their position on the labour market, obstacles and wishes”, zorganizowanego przez Uniwersytet Ostrawski, którego współautorka była uczestnikiem.
Na podstawie materiałów zastanych scharakteryzowane zostało pokolenie 55+ Polski, Czech i Węgier oraz czynniki wpływające na jego aktywność zawodową. W badaniach własnych omówiono status respondentów na rynku pracy. Przeanalizowano także potrzeby, które zaspokaja aktualna praca zawodowa. Podjęto również problemy aktywności badanych osób poza pracą zawodową.

Książka jest bezpłatnie dostępna w wersji elektronicznej na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego: https://wydawnictwo.us.edu.pl/node/27593?fbclid=IwAR0CHmr6PUxB1_7ShzdElxGVfzZVXGEzstVDnCe6tEzfomHI26Cda_O-UR0

Okładka książki

return to top