Omówienie aktualnego stanu prawnego na temat prawa do wizerunku

17.04.2024 - 09:02 aktualizacja 17.04.2024 - 09:10
Redakcja: violettakulik

W artykule zatytułowanym „On the need for comprehensive regulation of the right of personal portrayal (comments on the inadequacy of the existing legislation to realities of the information society era)”, opublikowanym w „Studia Iuridica” Agnieszka Grzesiok-Horosz i Piotr Horosz dokonują krótkiego omówienia aktualnego stanu prawnego na temat prawa do wizerunku, następnie – sygnalizują oparte na nim poglądy doktryny i orzecznictwa, ze szczególnym uwypukleniem istniejących problemów interpretacyjnych, w kontekście rozbieżności pomiędzy treścią istniejących regulacji a usankcjonowaną przez orzecznictwo praktyką obrotu. W dalszej części artykułu  przedstawione zostają propozycje de lege ferenda, oparte na koncepcji kompleksowego uregulowania prawa do wizerunku  w odrębnym akcie prawnym.

gazeta