Cały świat powinien być otwarty dla osób z niepełnosprawnościami – wydarzenie realizowane w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

17.04.2024 - 09:34 aktualizacja 29.04.2024 - 09:08
Redakcja: violettakulik

21 maja 2024 r. w Teatrze Korez o godz. 10:00 odbędzie się wydarzenie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, realizowane w ramach projektu: „Nauka jest wszędzie!”.

Wykład: „Cały świat powinien być otwarty dla osób z niepełnosprawnościami” skierowany jest dla wszystkich zainteresowanych tematem, w trakcie którego dr Magdalena Bełza-Gajdzica opowie o tym, że niepełnosprawność jest ograniczeniem, które nie zawsze musi oznaczać rezygnację z normalnego życia oraz dr Anna Watoła, która opowie o swoich podróżach do Kenii i o funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnościami w Afryce.

Wstęp wolny!

Czas trwania wydarzenia ok. 2,5 h.

Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, w paśmie Miasto-Region-Akademia.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Partnerami wydarzenia są: Teatr Korez oraz Europe Direct Śląskie.

plakat wydarzenie