„Lato w mieście z naukowcami, czyli wrześniowe odkrywanie pasji i inspiracji dla każdego”- podsumowanie wydarzenia

04.09.2024 - 08:38 aktualizacja 04.09.2024 - 09:03
Redakcja: violettakulik

„Lato w mieście z naukowcami, czyli wrześniowe odkrywanie pasji i inspiracji dla każdego” – taki tytuł nosiło wydarzenie, które miało miejsce 3 września 2024r. w SpinPlace w Katowicach. Przedstawicielki naszego wydziału: dr Monika Frania prof. UŚ (Instytut Pedagogiki), dr Magdalena Christ (Instytut Pedagogiki), dr Zuzanna Neuve Église (Instytut Socjologii) oraz goście specjalni – naukowcy z Hiszpanii i Chorwacji podzielili się swoimi pasjami i doświadczeniami podróżniczymi oraz wieloma ciekawostkami z nimi związanymi.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać naukowców „po godzinach” – ich zainteresowania i odkrycia. Podróż prowadziła przez wyspy Azory, Chorwację, Francję, Hiszpanie, Danię, Czechy, USA… Wspólnie stworzono potężną dawkę witaminy „N” jak Natura. Prelekcje pomogły odbiorcom poznać budowę wulkanu, środowisko życia wielorybów, leśne przedszkola, shinrin yoku czy też nowoczesne ekologiczne miasta.

Wydarzenie było skierowane do młodzieży, dorosłych i seniorów. Projekt został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Wydarzenie zorganizowano w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.