Projekt Edukatorium Historyczno-Społeczne zdobył nagrodę Wydarzenie Historyczne Roku 2023 w kategorii Edukacja

24.09.2024 - 19:57 aktualizacja 24.09.2024 - 19:57
Redakcja: violettakulik

Projekt Edukatorium Historyczno-Społeczne realizowany we współpracy Miasta Katowice oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zdobył nagrodę Wydarzenie Historyczne Roku 2023 w kategorii Edukacja.

W ramach Uniwersytetu Otwartego w Uniwersytecie Śląskim koordynowali go pracownicy Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego (dr Marcela Gruszczyk, prof. Lech Krzyżanowski oraz prof. Miłosz Skrzypek), a w tworzeniu scenariuszy lekcji z wiedzy o społeczeństwie uczestniczyła dr Monika Szynol z naszego wydziału.

W tej samej kategorii nominację zdobył film „Wojciech Korfanty – Syn Ziemi Śląskiej”, współtworzony przez dr Macieja Marmolę we współpracy z Muzeum Powstań Śląskich.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

uczestnicy wydarzenia