Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

search
Wydział Nauk Społecznych

Prof. Tomasz Huk przedstawicielem UŚ na X. posiedzeniu Śląskiej Rady Edukacji

23.06.2026 - 12:18 aktualizacja 23.06.2026 - 12:22
Redakcja: violettakulik

17 czerwca br. odbyło się X. posiedzenie Śląskiej Rady Edukacji (ostatnie), która funkcjonowała w ramach pierwszej edycji projektu „Śląskie. Obserwatorium Edukacji”.

Projekt „Śląskie. Obserwatorium edukacji” realizowany jest przez Województwo Śląskie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027 Działanie 6.4 Strategiczne projekty dla obszaru edukacji, typ 3: Inicjatywy na rzecz badania potrzeb edukacyjnych w województwie śląskim.

Projekt jest realizowany z Partnerem: Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym METIS w Katowicach – jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Śląskiego w roli Realizatora.

Podczas wydarzenia prof. Tomasz Huk, podsumował działalność zespołu badawczego, który opracował 10 recenzowanych raportów. To ponad 1000 stron analiz i wniosków na temat stanu edukacji w województwie śląskim.

W wydarzeniu uczestniczył Rafał Adamczyk – Członek Zarządu Województwa Śląskiego, który podziękował za zaangażowanie, merytoryczny wkład oraz aktywność w trakcie wszystkich działań. Podkreślił, że wypracowane rekomendacje stanowią solidną podstawę do dalszego rozwoju polityki edukacyjnej regionu oraz wzmacniają współpracę między edukacją, nauką i gospodarką.

return to top