Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Społecznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Michał Kurka
Jeżeli wiesz co chcesz osiągnąć w danej dziedzinie to WNS jest dobrym miejscem do rozwoju. Kadra, która posiada wiedzę i jest przy tym miła oraz oddana swojej pracy. Dodatkowo można skorzystać ze wszelkich dodatkowych form rozwoju (w moim przypadku Egida i UŚ TV) gdzie otrzyma się niezbędne podstawy. Myślę, że w naukach humanistycznych jest niezwykle ważna własna praca a WNS w tym pomaga.

Bruno Priv
Dlatego, że otrzymałem tam solidne wykształcenie, które pozwoliło mi rozwinąć skrzydła. Dlatego, że poznałem tam świetnych i mądrych ludzi, zarówno wśród studentów, jak i wykładowców.

Anna O-a
WNS to przede wszystkim to wspaniali ludzie – pełni pasji i zaangażowania wykładowcy i studenci, z którymi można przenosić góry. Kiedyś nasz kolega wymyślił hasło „Wielu kształci specjalistów, my również wybitne osobowosci”. Nic dodać! 🙂

Jędrzej Wiśniowski
Dawno nie spotkałem się z taką empatią jak na WNS podczas gdy musiałem chodzić o kulach. Każdy chciał jakoś pomóc albo przynajmniej przytrzymał drzwi 😀

Edyta Raźniak
Bo WNS ma klimat, nie jest jak każdy inny wydział, który przychodzi na myśl, a ludzie są tam bardzo pozytywni.

Janusz Świtaj
Zdecydowałem się podjąć studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, obecnie Wydziale Nauk Społecznych ze względu na dostosowanie obiektów Uczelni do potrzeb osób z niepełnosprawnością fizyczną, poruszających się nawet na dużych wózkach elektrycznych,, a także ze względu na rozbudowany system wsparcia studentów z niepełnosprawnościami. Wysoki poziom kształcenia przez wyspecjalizowanych wykładowców również był dużą zachętą.

Ewa Waszut
WNS dlatego, że studia społeczne to solidna podstawa do dalszego kształcenia, które trwa całe życie. Rozwój kompetencji kluczowych (w momencie kształtowania się osobowości człowieka) i wszelkie rzeczy „human-centered”, które (dopiero) obecnie są „na topie”, dzięki tym studiom są dla mnie całkowicie naturalne.

Na WNSie przyswoiłam sobie m.in. moją najważniejszą zasadę życiową: najpewniejsza jest zmiana (usłyszałam to w końcu lat 90-tych na wykładzie u Pani prof. Wódz).

Obecnie pracuję w moim ukochanym zawodzie, ciągle mam kontakt z UŚ, korzystam z otwartych wykładów i szkoleń (m.in. dzięki Mikołajowi Marcela) z czego bardzo się cieszę. Biorę udział w ŚFN. Dzięki podstawom wypracowanym na WNSie mogę z siebie dawać to co najlepsze, ułatwić sobie i innym zrozumienie nauki i przede wszystkim pracować z osobami, które mają podobny system wartości. To dla mnie bardzo ważne.

return to top